Odchudzanie nie wiąże się jedynie z deficytem kalorycznym. Powinniśmy jak najwięcej urozmaicać swój jadłospis i kierować się jasnymi instrukcjami, które sprawią, że nasza dieta będzie skuteczna i bardzo prosta. Zdrowa dieta indywidualna to szereg produktów, które powinny się w niej znaleźć oraz mnóstwo rzeczy, z których powinniśmy zrezygnować jak najszybciej. Bowiem nie wszystkie kalorie są sobie równe, z tego względu na diecie indywidualnej redukcyjnej musimy brać pod uwagę nie tylko ilość dostarczanej energii, ale również skład produktów oraz podział makroskładników.

Co powinno znaleźć się w naszej diecie indywidualnej?

Pierwszym, niezwykle ważnym produktem naszej diety są jajka. Na przestrzeni lat wokół jajek powstało wiele mitów, zwykle negatywnych, jednak jajka powinny być nieodłącznym elementem naszej diety. Jajka to najlepsze źródło białka oraz najlepsze źródło tłuszczów i innych rewelacyjnych składników. Ponadto są niezwykle sycące. Omlet z dwóch jajek czy jajecznica na maśle kalo rwanym to doskonały pomysł na zdrowe śniadanie.

Bardzo ważną grupą produktów, która na stałe powinna zagrzać miejsce w naszej diecie, są zielone warzywa. Można je dodawać praktycznie do każdego posiłku. Wszystkie odmiany kapusty, szpinak, sałata zielona, ogórek, papryka i inne warzywa zielone to rewelacyjny sposób na zaspokojenie naszego głodu oraz doskonałe źródło wielu witamin. Zielone warzywa dodatkowo zawierają cenny błonnik i minerały, których potrzebuje nasz organizm.

W naszej diecie powinno się znaleźć miejsce na tuńczyka bądź inne ryby, które są nie tylko świetnym źródłem białka, ale zawierają w sobie także zdrowe tłuszcze. Planując swoją dietę, powinniśmy do niej dołączyć także warzywa strączkowe, które zawierają błonnik oraz jajo. Nie musimy zjadać ich często, warto jednak od czasu do czasu zastosować je jako alternatywę dla innych produktów.

Czego stanowczo unikać na diecie indywidualnej?

Zdrowa i zbilansowana dieta indywidualna nie oznacza ostatecznej rezygnacji z ulubionych przysmaków. Mimo to, na pewno nie obejdzie się bez zmian. Potrawy smażone w głębokim tłuszczu to pierwsza grupa posiłków, których powinniśmy się wystrzegać na diecie odchudzającej. Nawet najzdrowsze produkty poddane smażeniu w dużej ilości oleju tracą swoje właściwości i stają się „bombami kalorycznymi”. Należy także unikać gotowych produktów, w tym zup w proszku. Cieszą się one ogromną popularnością, gdyż stanowią szybką i smaczną alternatywę dla osób nie mających czasu na gotowanie, jednak podobnie, jak wiele innych gotowych potraw, zawierają w sobie niezliczoną ilość sodu i ogromne pokłady szkodliwych substancji.

Puste kalorie znajdziemy także w słodkich napojach gazowanych. Niezależnie od tego, czy zawierają w sobie alkohol, czy nie, słodkie napoje to tylko cukry proste, które nie są dobrą energią dla naszego organizmu.

Jeśli sami nie jesteśmy w stanie wyeliminować złych nawyków ze swojej diety, warto skusić się na catering dietetyczny do domu Warszawa, który dokona tego za nas. Dieta pudełkowa to zbilansowane posiłki dostarczane codziennie pod drzwi, dzięki którym nie będziemy myśleć o podjadaniu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here