Olej z wiesiołka pozyskiwany jest z nasion tej rośliny, pochodzącej z Ameryki Północnej. Swoją nazwę zawdzięcza żółtym kwiatom, które kwitną wieczorem. Olej jest bogatym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-6. Dodatkowo olej z wiesiołka zawiera kwas linolowy oraz kwas gamma-linolenowy (GLA) – oba są niezbędnymi składnikami mieliny, ochronnej powłoki wokół włókien nerwowych i błony komórek nerwowych. Olej z wiesiołka jest zwykle przyjmowany jako suplement lub stosowany miejscowo. Zawiera również polifenole i jest znany ze swoich właściwości równoważących hormony, przeciwzapalnych i przeciwutleniających.

Zalety oleju z wiesiołka

Może pomóc w poprawie ogólnego stanu zdrowia skóry w tym trądziku
Olej z wiesiołka zawiera GLA, który może pomóc w poprawie stanu naskórka. W efekcie produkt taki jak Oeaprol wygładza skórę i poprawia jej elastyczność, nawilżenie, jędrność. Wzmacnia także odporność skóry na zmęczenie. Ponieważ skóra nie jest w stanie samodzielnie wytwarzać GLA, naukowcy uważają, że przyjmowanie EPO bogatej w GLA pomaga utrzymać zdrową skórę. Dodatkowo kwas gamma-linolenowy pomaga w zwalczaniu trądziku poprzez zmniejszenie stanu zapalnego skóry, który powoduje zmiany.

Może pomóc złagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego (PMS)
Suplement jest bardzo skuteczny w leczeniu objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego (PMS), takich jak depresja, drażliwość, wzdęcia. Część badań wykazuje, że niektóre kobiety doświadczają PMS, ponieważ są wrażliwe na normalny poziom prolaktyny w organizmie. GLA przekształca się w organizmie w substancję (prostaglandynę E1), która ma zapobiegać wywoływaniu PMS przez prolaktynę.

Może pomóc zredukować uderzenia gorąca

Olej z wiesiołka może zmniejszyć nasilenie uderzeń gorąca, jednego z najbardziej nieprzyjemnych skutków ubocznych menopauzy.

Może pomóc zmniejszyć ból nerwów

Neuropatia obwodowa jest częstym skutkiem ubocznym cukrzycy i innych schorzeń. Starsze badania wykazały, że przyjmowanie kwasu linolenowego pomaga zmniejszyć objawy neuropatii, takie jak wrażliwość na ciepło i zimno, drętwienie, mrowienie i osłabienie.

Może pomóc złagodzić ból kości

Ból kości jest często spowodowany reumatoidalnym zapaleniem stawów, przewlekłą chorobą zapalną. GLA w oleju z wiesiołka ma potencjał, aby zmniejszyć ból związany z reumatoidalnym zapaleniem stawów bez powodowania niepożądanych skutków ubocznych.

Suplementy

Olej z wiesiołka jest dostępny w wielu sklepach ze zdrową żywnością lub aptekach zazwyczaj jest sprzedawany w tabletkach, kapsułkach i płynach, ale trudniej jest go dokładnie dozować.

Dawkowanie oleju z wiesiołka

Zalecenia dotyczące dawkowania są różne. Jeśli chcesz spróbować spożywania suplementu oleju z wiesiołka Oeaprol ze względu na jego potencjalne działanie, należy zacząć od dawki 500 mg kapsułek EPO 1-2 razy dziennie. W przypadku zespołu napięcia przedmiesiączkowego (PMS) należy przyjmować dawkę 500 mg jeden do czterech razy dziennie przez okres do 6 miesięcy. Zacznij brać od możliwie najmniejszej dawki oleju z wiesiołka i zwiększaj go w razie potrzeby, aby złagodzić objawy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here