Każda z nas ma zupełnie inny typ urody oraz kształt twarzy. Dlatego też wybierając odpowiednią fryzurę, trzeba być tego jak najbardziej świadomym i dobrać ją dokładnie pod siebie, a nie według tego, co po prostu wydaje nam się atrakcyjne. Przede wszystkim najlepiej będzie, jeżeli same w domu przed lustrem, sprawdzimy jaki mamy typu urody oraz kształt twarzy. W tym celu wystarczy związać włosy wysoko w kucyk i obejrzeć się dokładnie z każdej strony. Jeśli jesteś jedną z tych kobiet, które mają wysokie czoło fryzury jakie możesz zastosować jest kilka.

Wysokie czoło fryzury

Najlepszym wyjściem oczywiście będzie grzywka, która zasłoni ten defekt. Może być to na przykład zwyczajna prosta grzywka, może być też grzywka wycieniowana lub delikatnie zaczesana na bok. Tego typu grzywki pasują do każdego rodzaju cięcia włosów. Więc na pewno nie będzie problemu z ich dopasowaniem. Warto jednak pamiętać, jak dużo rolę odgrywa w tym wszystkim kształt twarzy. Nie można zwracać uwagi jedynie na wysokie czoło. Choć wysokie czoło fryzury lekko zakreśla krąg poszukiwań, trzeba patrzeć także na cały typ urody i cały kształt twarzy, aby wszystko dobrać idealnie. Niektóre z pań lubią swoje wysokie czoło, ale to pozostaje już jednak w kwestii osobistych preferencji. Dla tych, które jednak wolałyby ten defekt zakryć, pozostaje wiele fryzjerskich możliwości i zdecydowanie nie są to nudne i grzeczne uczesania! Świetnym pomysłem będą oczywiście loki. Która z kobiet nie lubi odmładzających loków, które dodają twarzy świeżości oraz znacznie odejmują lat?

Takich fryzur unikaj

A jakich fryzur lepiej unikać? Z całą pewnością panie z wysokim czołem powinny unikać bardzo krótko ostrzyżonych włosów, ponieważ taka fryzura z całą pewnością podkreśli kształt twarzy, a co za tym idzie, zwróci uwagę na wysokie czoło, które przecież chciałabyś ukryć.
Na pewno spodoba ci się jeszcze kilka innych, uniwersalnych porad dla posiadaczek dość wysokiego czoła, które chciałyby możliwie jak najlepiej zakryć.

Z całą pewnością grzywkę noś na bok lub długą zasłaniająca skronie, dzięki czemu uda ci się znacznie skrócić czoło i sprawić, że będzie się po prostu wydawać mniejsze oraz drobniejsze.
Generalnie, co najważniejsze, unikaj odkrytego czoła. Nie dla ciebie są więc koki z zaczesanymi do góry włosami, przedziałek po środku, czy też wysokie kucyki, które polegają na zebraniu wszystkich włosów wysoko do góry.

Jeśli chodzi o całość fryzury, idealne dla ciebie będą włosy półdługie, wycieniowane i, albo mogą być one falowane, albo proste, ważne, aby były z przedziałkiem na boku. Mogą być to więc fryzury przypominające bob lub dłuższego boba z grzywką na bok. Lepiej unikać także fryzur na chłopczycę. Postrzępione, bardzo krótkie włosy nie wyglądają najlepiej u osób z szerokim i wysokim czołem. Warto pamiętać też o tym, aby nie odgarniać włosów za uszy. To zdecydowanie źle wygląda u osób, które mają problemy z zaakceptowaniem swojego czoła, które dzięki temu będzie o wiele bardziej widoczne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

  1. Kiedyś do wysokiego czoła nosiłam krótkie włosy. Masakra. W końcu jednak ktoś mnie uświadomił ze to coś nie tak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here