Po długich latach nieobecności, moda na przedłużanie rzęs powróciła, szturmem podbijając po raz kolejny cały rynek przemysłu kosmetycznego. Obecnie jest to jedna z najczęściej wybieranych metod podczas wizyt w salonach kosmetycznych. Bez względu na swój wiek, kobiety lubią poczuć, że ich oczy są odpowiednio podkreślone, a nie na ma to lepszego sposobu niż przedłużanie rzęs. Odpowiednio wykonane przedłużanie rzęs zapewnia naturalny wygląd, jednocześnie pozwalając na utworzenie pięknego obramowania dla oka, podkreślając jego kształt i kolor. Jednakże nie jest to metoda pozbawiona pewnego ryzyka. Wiele bowiem zależy od tego w jaki sposób przeprowadzone zostanie przedłużanie rzęs. W zależności od tego jaki salon kosmetyczny się wybierze, efekty mogą być bardzo różne. Niestety nie w każdym salonie stawiają na użycie materiałów najwyższej jakości jak klej do przedłużania rzęs. Dlatego też warto jest samodzielnie zdobyć nieco wiedzy na ten temat i dzięki temu uniknąć jakichkolwiek trudności.

Klej do przedłużania rzęs

Jedną z najważniejszych decyzji, jakie trzeba podjąć przed rozpoczęciem przedłużania rzęs jest to jaki klej do przedłużania rzęs zastosować. Niestety klej klejowi nie równy, a może to przyznać każda stylistka, nawet jeżeli dopiero rozpoczyna swoją działalność. Klej do przedłużania rzęs ma olbrzymi wpływ na to, jak ostatecznie będą prezentowały się rzęsy danej klientki. Musi on być dobrany ze względu na wiele czynników, wśród nich można na pewno wymienić stopień zaawansowania, jaki prezentuje stylistka rzęs oraz temperatura i wilgotność, jaka panuje w pomieszczeniu w którym aplikuje się rzęsy.
Poziom umiejętności jakimi może pochwalić się dana stylistka pokazuje, czy jest gotowa pracować z materiałami przeznaczonymi dla prawdziwych specjalistów. Dla przykładu, tempo pracy osoby względnie niedoświadczonej może być bardzo wolne i klej do przedłużania rzęs może zacząć działać zbyt wcześnie. Dlatego też tak ważne jest, aby dobrać materiały do tego z czym gotowa jest się zmierzyć sama stylistka.

Jak przedłużać rzęsy?

Jeżeli zaś chodzi o temperaturę, każdy klej do przedłużania rzęs ma temperaturę, w którym pracuje optymalnie. Na przykład, jeżeli w danym pokoju będzie zbyt ciepło, możliwe że dojdzie do sytuacji, w której rozpuszczalniki, jakie zawiera klej do przedłużania rzęs, zaczną zbyt szybko parować. W rezultacie klej zgęstnieje stanowczo przedwcześnie, a rzęsy będą się prezentować wyjątkowo nieestetycznie. Będą także nietrwałe. Podobnie jest jeżeli chodzi o wilgotność powietrza w pomieszczeniu. Niska wilgotność znacząco wydłuża czas schnięcia kleju, zaś zbyt wysoka bardzo przyspiesza cały proces.

Temperatury, wilgotność powietrza i umiejętności stylisty to tylko jedne z wielu czynników, które trzeba przeanalizować przed podjęciem decyzji na temat tego jaki klej do przedłużania rzęs użyć. Wszystko to musi być jednak staranne przemyślane, tak aby na samym końcu klientka była zadowolona z efektów i mogła się cieszyć ze swojego nowego wyglądu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here