Chemia otacza nas zewsząd, więc trudno jej uniknąć. Jest w słodyczach, mięsie, owocach czy napojach. Nawet w artykułach podstawowych takich jak: chleb, mleko czy jogurty, aż się od niej roi. Jedyną rozsądną metodą w tej sytuacji jest zachowanie umiaru. Jak się odżywiać zdrowo i z rozsądkiem? Nie jest to łatwe, bo producenci żywności torpedują dzieci różnymi fast foodami takimi jak hamburgery, chipsy, zapiekanki czy pizza. Oczywiście są one smaczne jak wszystko, co niezdrowe i sztuczne. Poza tym można je zamówić na wynos, co sprawia, że są jeszcze atrakcyjniejsze.

Niezdrowe jedzenie

Łatwiej jest przecież zamówić coś na telefon, niż własnoręcznie przyrządzić. Na jedzenie zamówione przez telefon czeka się krócej niż na te ugotowane z naturalnych składników. Nie trzeba po nim zmywać, ani też obierać jakichkolwiek składników. Jedyne co trzeba mieć to telefon komórkowy i odpowiednią sumę pieniędzy. Niestety taki sposób spożywania pokarmów jest bardzo szkodliwy. Szybkie dania na wynos tuczą, przyczyniają się do chorób serca i powoli zatruwają organizm.

Ludzie, którzy odżywiają się wyłącznie śmieciowym jedzeniem, znacznie częściej mają nadwagę, chorują na cukrzycę czy umierają na zawał. Ich niewiedza może bierze się z lenistwa, a może jest spowodowana tym, że tak naprawdę nie mają zielonego pojęcia, jak się odżywiać. To z kolei powoduje, że sięgają po najbardziej rozpowszechnione jedzenie na wynos.

Zresztą istnieje wiele knajp, barów, które sprzyjają niezdrowemu stylowi życia i w swoim menu mają pieczone kiełbaski, jajecznicę na bekonie czy kaloryczną golonkę. Brak ruchu, tłuste potrawy i brak świadomości żywieniowej to gotowy przepis na katastrofę. A wystarczyłoby kilka niewielkich zmian, by organizm lepiej funkcjonował. Dajmy na to taki chleb pszenny, z powodzeniem można zamienić na razowy. Różnica w smaku prawie żadna, a korzyści widoczne gołym okiem.

Jak się odżywiać?

Kolejny produkt, który można zastąpić innym, to płatki kukurydziane- w których króluje cukier. One posiadają go o wiele za dużo. Dlatego też płatki owsiane- to o wiele lepszy pomysł. Są mniej kaloryczne, zdrowsze i zawierają sporą ilość błonnika. Jeśli chodzi o soki owocowe, to te wyciskane własnoręcznie mają znacznie wyższą wartość odżywczą. Dodatkowo nie mają żadnych konserwantów i barwników, więc picie ich to samo zdrowie.

Jeżeli chodzi o mięso, to znacznie korzystniejszą metodą jego przyrządzania jest gotowanie. W ten sposób nie traci ono wartości odżywczych i jest pozbawione tych wszystkich tłuszczów, które wydzielają się w procesie smażenia. Zamiast ziemniaków można podać kaszę bądź ryż. Kasza ma właściwości oczyszczające i można się nią szybciej nasycić. A wiadomo przecież, im mniej nasz organizm będzie miał do strawienia, tym szybciej sobie poradzi.

Co do kolacji to najkorzystniejsze będą sałatki owocowo- warzywne lub kanapki z chudą wędliną i plasterkami pomidora bądź ogórka. Jeśli to możliwe to zaleca się spożywanie kolacji najpóźniej do godziny dziewiętnastej. Te zdrowe nawyki, choć uciążliwe mogą przyczynić się do polepszenia jakości naszego życia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Następny artykułWysokie czoło fryzury

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here