Jeśli czujesz się skrępowany swoim uśmiechem i nieprawidłowym ustawieniem zębów, możesz zdecydować się na noszenie aparatu ortodontycznego również w dorosłym wieku.

Nigdy nie jest za późno, aby zmienić swój uśmiech i poprawić wygląd zębów. Obecnie nie tylko nastolatki i dzieci noszą aparaty ortodontyczne, z tej metody leczenia korzystają również powszechnie osoby dorosłe.

Jak wygląda cennik aparatów ortodontycznych

Proste i zdrowe zęby to większa pewność siebie, co może poprawić twoje życie zawodowe, życie towarzyskie i życie uczuciowe. Po zdjęciu aparatu twoje zęby będą proste i równe, chętniej będziesz się uśmiechać. Kiedy twoje zęby są nierówne, jesteś bardziej podatny na choroby jamy ustnej. Nierówne zęby znacznie utrudniają czyszczenie i zachowanie higieny, co może powodować próchnicę, zapalenie dziąseł i inne choroby jamy ustnej. Po wyprostowaniu zębów będziesz mógł je z łatwością wyczyścić i zadbać o zdrowie jamy ustnej.Nieprawidłowo ustawione zęby mogą również powodować problemy z wymową czy prawidłowym żuciem pokarmów. Jeśli twoje zęby są nierówne, możesz nie być w stanie poprawnie wymówić niektórych słów. Dla dorosłych osób może się wydawać, że chodzenie z tradycyjnymi metalowymi aparatami ortodontycznymi na zębach może być krępujące. Powinieneś jednak wiedzieć, że tradycyjne aparaty ortodontyczne stają się coraz mniejsze i mniej widoczne, mamy również do wyboru inne opcje, aparaty wykonywane z porcelany czy kompozytu, a także Invisalign, który jest przezroczysty, a zatem nie widać go na zębach.Aparaty ortodontyczne, bez względu na to, którą opcję wybierzesz, ułożą zęby w lepszej pozycji w jamie ustnej. Jeśli nie skorygowałeś ustawienia zębów w wieku nastoletnim, możesz to zrobić będąc osobą dorosłą i nosząc aparat ortodontyczny cennik wrocław jest zależny od rodzaju aparatu, problemów z jamą ustną i rodzajem leczenia ortodontycznego. Jeśli nie chcesz nosić tradycyjnego metalowego aparatu na zębach, być może rozwiązaniem dla ciebie będą opcje mniej widoczne. Ortodonta doradzi, jaki rodzaj aparatu na zęby sprawdzi się w twoim przypadku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here