Wykonanie ciekawej aranżacji łazienkowej często polega na przygotowaniu mozaiki pokrywającej podłogę lub ściany. Niekiedy też można umieścić ją na obudowie niektórych urządzeń sanitarnych – wanny lub brodzika prysznicowego (o ile jest odpowiednio duży). W tym tekście dowiesz się, jakie typy mozaik możesz wykonać w swojej łazience oraz jak zabrać się krok po kroku do realizacji tego zadania. 

Mozaiki łazienkowe – nie tylko modne 

Mozaiki są wybierane przez różne osoby, które pragną urządzić swoją łazienkę w sposób maksymalnie zadowalający zmysł estetyczny. Mozaika pozwala wykonać nie tylko modną, ale również elegancką powierzchnię. Może też powiększyć optycznie pomieszczenie, podkreślić jego unikatowy kształt lub uwypuklić inne atuty. Warto jednak trzymać się kilku kluczowych zasad w trakcie wykonania mozaiki, co pomoże Ci uniknąć niepożądanego efektu „nadmiaru” lub „pstrokatości”. 

Mozaika łazienkowa w stylu eleganckim 

Łazienki urządzone w stylu eleganckim są obecnie bardzo popularne. Zaliczają się tu nie tylko aranżacje epokowe i „na bogato”, ale również łazienki w stylu glamour. Charakteryzuje się przepychem, rozbudowaną kolorystyką, ale zarazem elegancją i harmonią. Mozaika wydaje się idealnym rozwiązaniem do wkomponowania w aranżację elegancką. Możesz sięgnąć po kafelki biżuteryjnie wykonane, pokryte złotymi lub srebrnymi dodatkami. Choć łazienka glamour nie musi być szczególnie jasna, to jednak musi w niej panować zmysłowe światło, przepełniona licznymi refleksami.

Płytki mozaika pomogą pokryć podłogę (lub ściany) jedynie częściowo lub w całości. W pierwszym wypadku – warto wybrać taki obszar, który odróżnia się od swego otoczenia, którego podkreślenie pomoże poprawić aranżacja pomieszczenia. Ponadto mozaika może być dobrym sposobem na wyznaczenie stref w łazience – oddzielenie od siebie strefy kąpieli, od strefy suszenia i strefy wykonywania makijażu. 

Mozaika nowoczesna – do Twojej łazienki 

Nowoczesne aranżacje również mogą korzystać z mozaiki. Wystarczy, że sięgniesz po nieoczywiste, prezentujące industrialny klimat powierzchnię i barwy. Popularnym wyborem są płytki w kolorze srebra, czerni, bieli, miedziane lub grafitowe. Możesz łączyć je w sposób dynamiczny, ustawiając naprzemiennie. W ten sposób stworzysz wyjątkowy, unikatowy efekt dekoracyjny, który ożywi nawet najbardziej monochromatycznie wykonaną łazienkę. 

Dobrym wyborem może być też połączenie płytek marmurowych przeznaczonych do ustawiania na ścianie, z płytkami dedykowanymi do wykonywania mozaiki. Będzie to kwintesencja stylu nowoczesnego, łączącego minimalizm z ekspresją estetyczną. Warto pod tym względem postawić na wyraziste kolory, które nie będą przytłaczać, ale dodatkowo obudzą całe wnętrze. 

Płytki łazienkowe – wytrzymałe i trwałe

Odmienne typy płytek warto wybierać do wykonania mozaiki na podłodze, odmienne na ścianie (lub urządzeniach sanitarnych). W pierwszym wypadku stawiamy przede wszystkim na płytki wykonane z wytrzymałego gresu, glazury lub twardej terakoty. W drugim wypadku – możesz ograniczyć się do materiałów mniej odpornych mechanicznie, za to bardziej estetycznych. Niezmiennie hitem jest pod tym względem gres szkliwiony, oferujący najbardziej rozsuwane możliwości aranżacyjne i estetyczne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here