Umiejętnie wykonany makijaż dodaje pewności siebie i ukrywa mankamenty urody. Bardzo ważnym elementem, którym trzeba zakończyć nakładanie pokładu, jest użycie odpowiedniego pudru. Od jakiegoś czasu dużą popularnością cieszy się puder ryżowy. Dlaczego warto go używać?

Puder dla każdej cery

Przede wszystkim zaletą pudru ryżowego jest jego transparentność. Co prawda w opakowaniu wygląda jak puder biały, niezależnie od tego czy jest w kamieniu czy w formie sypkiej, jednakże po zaaplikowaniu na skórę szybko staje się niewidoczny, a w zasadzie dopasowuje się do każdej karnacji. Oczywiście, jeżeli nie użyjemy go za dużo.

Do nakładania pudru ryżowego najlepiej użyć dużego, grubego pędzla, suchej gąbeczki czy też specjalnego puszka, dołączonego do opakowania. Wadą puszka jest przede wszystkim to, że nie da się go umyć, dlatego też po kilku użyciach będzie trzeba go wyrzucić. Pędzel i gąbkę da się zaś zdezynfekować i dlatego to lepszy wybór.

Jak używać pudru ryżowego

Pierwszym właściwym etapem makijażu, po nałożeniu kremu nawilżającego, będzie zaaplikowanie podkładu. Kiedy tylko równomiernie zostanie on rozprowadzony na twarzy, w następnym kroku trzeba zastosować puder ryżowy. Wystarczy lekko zanurzyć końcówkę pędzla w pudrze sypkim lub dotknąć powierzchni kosmetyku w kamieniu i omieść twarz.

Pod oczy można nałożyć na chwilę odrobinę więcej produktu, by podkład został na swoim miejscu, a za chwilę usunąć nadmiar pyłu również pędzlem. Dopiero teraz można nakładać inne produkty sypkie, takie jak róż i bronzer. Trzeba pamiętać, że produkty suche nakłada się na suche, a mokre na mokre.

Nie tylko makijaż

Warto wiedzieć, że puder ryżowy doskonale sprawdza się nie tylko w makijażu, ale także w pielęgnacji cery problematycznej, trądzikowej i łojotokowej. Już samo to, że doskonale pochłania sebum sprawia, że łój nie działa na cerę destruktywnie, łącząc się z bakteriami i zatykając pory.

Ponadto ten typ pudru doskonale wspomaga gojenie się zmian potrądzikowych. Łagodzi też stany zapalne, dzięki czemu nawet w czasie aktywnej fazy trądziku może, a nawet powinien być używany. To nie tylko kosmetyk, ale także naturalny produkt leczniczy, który nie ma w sobie substancji uczulających, więc jest dobry dla alergiczek.

Puder ryżowy kupisz na komsetykizameryki.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here