Laser frakcyjny CO2 to jedna z najbardziej innowacyjnych metod leczenia stosowana w dermatologii. Ma szeroki zakres działania i pozwala w leczeniu wielu dolegliwości skórnych, od zmian naczyniowych, przez poparzenia słoneczne, po rozległe blizny.

Jak wygląda zabieg laserem CO2?

Największą zaletą zabiegów laserowych jest mała inwazyjność, idąca w parze z doskonałymi efektami leczenia. Podobnie jest w przypadku stosowanego w dermatologii lasera frakcyjnego CO2. Zabieg jest mało bolesny, bezpieczny i daje długotrwały efekt.
Zabieg przeprowadza się w specjalistycznym gabinecie. W trakcie jego wykonywania wiązka światła jest nakierowywana na uszkodzony fragment skóry. Laser frakcyjny CO2 wytwarza strumień impulsów o mikroskopijnej średnicy, wnikających w głębokie warstwy skóry. Światło rozchodzi się równomiernie, tworzy na powierzchni chorej skóry siateczkę zdrowych tkanek, dzięki którym uszkodzone miejsce będzie mogło się zregenerować.

Kto może skorzystać z terapii laserem CO2?

Ponieważ leczenie laserem frakcyjnym jest bardzo bezpieczne, może z niego skorzystać większość osób. Jedynymi przeciwwskazaniami są aktywna choroba nowotworowa i dotyczące tkanek przewlekłe choroby autoimmunologiczne. Na później zabieg powinny odłożyć kobiety ciężarne.
Jakie dolegliwości są wskazaniem do terapii laserowej z użyciem lasera frakcyjnego? To między innymi szorstka skóra, przebarwienia, zmarszczki czy rozstępy. Laser pomoże także w regeneracji skóry zmagającej się z trądzikiem oraz w leczeniu blizn, od tych potrądzikowych, po rozległe blizny pooperacyjne. Ta innowacyjna metoda jest stosowana także w przypadku poparzeń słonecznych i rozległych zmian naczyniowych.

Gdzie wykonać zabieg laserowy?

Laser frakcyjny CO2 staje się coraz częściej stosowaną metodą leczenia, dlatego znalezienie gabinetu, który oferuje tę technikę regeneracji skóry nie powinno stanowić większego wyzwania.
Ważne jednak, by upewnić się, że zabieg będzie wykonywany przez specjalistę posiadającego odpowiednie uprawnienia. Trzeba też pamiętać, że przed zabiegiem konieczna jest wizyta kwalifikacyjna, w czasie której skontrolowany zostanie ogólny stan zdrowia oraz fragment skóry, który ma zostać poddany terapii laserowej.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here