Hemoroidy na pewno są uciążliwym problemem zdrowotnym, ale jednak jest to akurat taka dolegliwość, której spokojnie można się pozbyć przy wykorzystaniu wyłącznie domowych metod leczniczych. W samym Internecie jest ich całe mnóstwo. A oto te najskuteczniejsze sposoby na to, jak wyleczyć hemoroidy.

Jak wyleczyć hemoroidy?

Jak wyleczyć hemoroidyPierwsza metoda – ciepłe kąpiele. Hemoroidy zdecydowanie ich nie lubią, dlatego im częściej chory będzie moczyć się w gorącej wodzie z dodatkiem rozmaitych olejków, tym szybciej jego problem zniknie na dobre i już nigdy więcej się nie pojawi. A jak zastosować tę metodę? Wannę wystarczy wypełnić ciepłą wodą, a następnie dodać do niej kilka lub kilkanaście kropelek naturalnego olejku. Może to być np. olejek lawendowy, który działa uspokajająco bądź olejek rozmarynowy, który wykazuje się działaniem wyciszającym i przeciwzapalnym. Kąpiele świetnie radzą sobie ze zminimalizowaniem bólu oraz zmniejszeniem występującego przy odbycie obrzęku. Są w pełni bezpieczne, dlatego można je przygotowywać niemalże codziennie. Na pewno każdemu pomogą one w szybszym pozbyciu się hemoroidów.

Preparaty lecznicze na hemoroidy

A jak wyleczyć hemoroidy z pomocą preparatów aptecznych? W końcu czasami te zupełnie naturalne metody lecznicze okazują się nieskuteczne i wtedy trzeba wypróbować coś jeszcze – chociażby czopki, maści bądź tabletki. Wiele z tych leków wydawanych jest bez recepty. Dostępne są we wszystkich aptekach i kosztują na tyle niedużo, że warto przynajmniej je wypróbować. Lek na hemoroidy musi mieć jednak określony skład. Na pierwszym miejscu w jego składzie powinny pojawić się rozmaite wyciągi roślinne, a w szczególności wyciąg z nagietka, arniki, wyciąg z kasztanowca bądź balsam peruwiański. Oczywiście im więcej substancji będzie zawierać dany preparat, tym lepsze może okazać się jego działanie. Tego rodzaju leki najczęściej zmniejszają obrzęk, hamują powstawanie nowych guzków, a oprócz tego zmniejszają ból oraz zatrzymują krwawienie.

W większości przypadków hemoroidy mają na tyle łagodny przebieg, że spokojnie można próbować poradzić sobie z nimi samodzielnie. Jeżeli jednak mimo zastosowania przeróżnych naturalnych metod choroba dalej nie znika, a jeszcze do tego się pogłębia, konieczna może okazać się wizyta u specjalisty.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here