Współcześnie jesteśmy zobligowani do rejestracji numeru telefonu jeśli chcemy móc skorzystać z usług dostawców telefonii komórkowej. Powodem jest ustawa, która zmusiła sieci komórkowe do weryfikowania swoich klientów. Oznacza to, że osoba, która chce korzystać z telefonu musi okazać dowód osobisty i wyrazić przeróżne zgody. Niekiedy wraz z aktywacją numeru telefonu otrzymamy szereg usług dodatkowych, które niekoniecznie będą nam pomocne. Jak wyłączyć granie na czekanie, które jest jedną z najczęściej dodawanych usług bez naszej wiedzy? Niestety w trakcie rejestrowania numeru otrzymujemy bardzo dużą ilość dokumentów do podpisania, wśród których są przeróżne zgody marketingowe i zgody na usługi premium – to znaczy, usługi płatne takie jak granie na czekanie czy codzienny sms z pogodą w naszej lokalizacji.

Jak wyłączyć granie na czekanie czyli najbardziej uciążliwą i dość drogą usługę?

Jak wyłączyć granie na czekanie?Wystarczy skontaktować się z biurem obsługi klienta naszego dostawcy usługi sieci komórkowej. Jeden kontakt z konsultantem powinien wystarczy, jednakże niekiedy potrzebne jest dodatkowe potwierdzenie rezygnacji z usługi poprzez wysłanie smsa.

Inną metodą w celu wyłączenia usługi granie na czekanie jest udanie się do punktu stacjonarnego naszego dostawcy usług. Jest to metoda, która wyłączy usługę natychmiastowo, jednakże wymaga od nas poświęcenia czasu w celu udania się do punktu obsługi klienta.

Zadając sobie pytanie, jak wyłączyć granie na czekanie powinniśmy pamiętać także o tym, że mamy możliwość zrezygnowania z tej usługi premium już w trakcie rejestracji numeru – wystarczy o tym wspomnieć konsultantowi lub uważnie przeczytać zgody marketingowe, które nam przedstawiono. Co więcej, warto pamiętać o tym, że w trakcie rejestracji numeru telefonu możemy również zrezygnować z jakichkolwiek prób kontaktu w celach handlowych ze strony usługodawcy i jego partnerów. Jest to bardzo wygodne, ponieważ możemy wyłączyć granie na czekanie, jak i zabezpieczyć nasz numer telefonu przed rozpowszechnianiem wśród baz danych służących celom marketingowym.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here