Jeszcze kilka lat temu nierzadkie było prognozy, według których nasze komputery osobiste, a nawet laptopy, zostaną wyparte przez mniejsze urządzenia, jak tablety, czy nawet smartfony. Nic takiego jednak nie nastąpiło i najwyraźniej nadal nie mamy zamiaru zrezygnować z wygody, jaką zapewnia fizyczna klawiatura i duży ekran.. Mimo tego konstrukcja obecnych komputerów nieco się zmieniła w przeciągu ostatnich lat. Dla przykładu, coraz rzadziej montuje się w nowym sprzęcie czytniki dysków optycznych. Niegdyś podstawowy nośnik danych, jakim były płyty DVD-ROM oraz ich warianty, w dobie szybkiego internetu i przechowywania danych w chmurze, stały się niepraktycznym reliktem przeszłości. Mało który producent oprogramowania oferuje w sprzedaży produkty zapisane na fizycznych nośnikach danych. Normą stała się dystrybucja elektroniczna. Nie inaczej jest w przypadku potentata w branży systemów operacyjnych, firmy Microsoft. Większość użytkowników systemu Windows 10 otrzymuje licencję wraz zakupem nowego komputera i nie dostaje kopii zapasowej.

Co w takim razie zrobić, jeśli zajdzie potrzeba zainstalowania systemu „od zera”? Na przykład w przypadku wymiany twardego dysku. Istnieje proste rozwiązanie. W tym artykule postaramy się wyjaśnić jak zainstalować Windows z pendrive.

Jak zainstalować windows z pendrive?

Jak zainstalować windows z pendriveW pierwszej kolejności należy zaopatrzyć się w pamięć USB o odpowiedniej pojemności, nie mniejszej niż 5 GB. Następnie należy ściągnąć narzędzie do tworzenia nośnika plików instalacyjnych systemu. Jest ono dostępne bezpłatnie na stronie internetowej producenta: https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

Po ściągnięciu programu, należy podłączyć nasz pendrive do portu USB, uruchomić narzędzie i postępować według instrukcji. Oczywiście do przeprowadzenia tej operacji będzie nam potrzebny sprawny komputer. Przezorny użytkownik powinien mieć zawczasu przygotowany taki nośnik, na wszelki wypadek.

Po utworzeniu pendriva z systemem należy go podłączyć do komputera, na którym chcemy dokonać instalacji. Podczas uruchamiania musimy wybrać nośnik z którego dokonamy rozruchu systemu, czyli naszą pamięć USB. W tym celu należy nacisnąć odpowiedni przycisk, który może być różny w zależności od modelu komputera. Zazwyczaj jest to ESC, F2 albo DELETE. Jeśli wszystko zrobiliśmy prawidłowo uruchomi się program instalacyjny. Następnie należy postępować według prostych instrukcji na ekranie i voilà, po kilkunastu minutach mamy zainstalowany czysty system Windows 10!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here