Zadbanie o swoją cerę należy do podstawowych zadań kobiety. Każda kobieta chce mieć śliczną cerę, jednak nie każda wystarczająco o to dba. Nie chodzi tutaj o kupowanie najdroższych kosmetyków. Chodzi o kilka elementarnych zasad, dzięki którym będzie można wyrazić troskę o swoją cerę, aby ta przez długie lata pozostawała piękna. Podstawowa zasada to zawsze wieczorem trzeba zmyć makijaż i trzeba zrobić to bardzo dokładnie.  Wiele kobiet zupełnie nie dba o ten aspekt swojego życia. Tymczasem tego typu zaniedbania bardzo szybko znajdą swój finał w tym, że cera będzie wyglądała na zmęczoną i brzydką. Nie warto zatem pozwalać sobie na tego typu zaniedbania. Trzeba zakupić krem do twarzy odpowiedni dla typu swojej cery – może ona być normalna, tłusta bądź sucha, albo mieszana – taka często zdarza się u nastolatek, które nie do końca mają jeszcze uregulowaną gospodarkę hormonalną. Cera kobiety często jest odzwierciedleniem tego jak kobieta żyje i chodzi tutaj także o dietę. Jeżeli kobieta spożywa dużo niezdrowego jedzenia, to nie ma co się dziwić, że cera nie jest promienna i zdrowa. W tym artykule postaramy się przedstawić kilka pomysłów na to jak dbać o cerę.

Jak dbać o cerę?

Jak dbać o cerę?Należy zadbać o podstawy – swoją dietę a także wypoczynek. Dobrze jest dużo spać. Nie używajmy też kosmetyków niewiadomego pochodzenia. Obecnie wiele kobiet skuszone niskimi cenami zamawia kosmetyki z niewiadomego źródła, nawet nie można zidentyfikować ich producentów oraz miejsca wykonania. Dlatego też najlepiej jest zaniechać tego typu praktyk i kupować tylko kosmetyki sprawdzonych producentów w drogerii. Pamiętajmy, że nasza cera to nasza wizytówka i nie pozwalajmy sobie na zaniedbania w tym względzie. Podstawa to także wieczorny, porządnie wykonany demakijaż całej twarzy, oczu, rzęs. Na tym nie oszczędzajmy. Nie można mocno trzeć oczu i rzęs, ponieważ od takiego działania szybko powstają zmarszczki. Dbajmy o siebie, aby później, na starość, nie żałować swojego beztroskiego podejścia do tego aspektu życia. Później nie wszystko da się naprawić medycyną estetyczną, a lepiej zapobiegać niż leczyć.

Odpowiednie nawilżanie skóry w ciągu dnia

Każdy typ cery potrzebuje odpowiedniej dawki nawilżenia w ciągu dnia. Dotyczy to głównie skóry przesuszającej się, lecz nawet skóra tłusta będzie potrzebowała nawilżenia, choć oczywiście w mniejszym stopniu. Odpowiedni krem należy dobrać do rodzaju naszej skóry ale także do aktualnej pory roku. Chodzi o to, że latem naszą skórę musimy głównie nawilżać a zimą dodatkowo jeszcze natłuszczać aby była bardziej odporna na zły wpływ zimowych warunków atmosferycznych takich jak silny, mroźny wiatr oraz zimowe temperatury.

Oczyszczanie dwa razy dziennie

Skórę twarzy należy dokładnie oczyszczać dwa razy dziennie. Każdy dzień powinniśmy zacząć od dokładnego oczyszczenia cery i tak samo go kończyć. Jest to bardzo ważne. W ten sposób pozbywamy się wszystkich zanieczyszczeń, które swoją obecnością mogą utrudniać skutecznie działanie kremów i kosmetyków. Aby nie przesadzić z nadmiernym oczyszczaniem warto jest ograniczać się właśnie do porannej i wieczornej toalety. Rano pozbędziemy się domowych zanieczyszczeń a wieczorem wszelkich bakterii i zanieczyszczeń pochodzących z zewnątrz.

Regeneracja skóry

Regeneracja skóryRównie ważna jest odpowiednia regeneracja i odbudowa naszej skóry w nocy, podczas snu. W dzień skupiamy się bowiem w głównej mierze na odpowiednim nawilżeniu. Skóra jednak cały czas narażana jest na szkodliwy wpływ wiele czynników zewnętrznych. Cały czas musi sobie z tym radzić i niewątpliwie pojawiają się różnego rodzaju mikrouszkodzenia. Noc jest czasem gdy powinniśmy skórze dać szansę i czas na regenerację stosując odpowiednie kremy przeznaczone własnie do stosowania w nocy. Kupimy je w każdej drogerii.

Jak być zawsze młodą?

Wszystkie te zabiegi mają na celu jak najdłuższe zachowanie młodego i zdrowego wyglądu skóry. Dlatego też wszelkie kosmetyki do twarzy jakich używamy powinny być tak dobierane, aby ich działanie również było do tego zbliżone. Skóra zaczyna się starzeć bardzo szybko bo już w połowie trzeciej dekady życia. Już wtedy powinniśmy zacząć dbać o to, aby proces ten maksymalnie opóźnić i złagodzić jego skutki. Na początku będą to oczywiście delikatne kosmetyki, jednak z biegiem czasu trzeba będzie sięgać bo silniejsze.

Na ratunek maseczka i peeling

Od czasu do czasu warto także skorzystać ze zdrowotnych dobrodziejstw maseczki i peelingu. Dzięki temu w łatwy sposób pozbędziemy się martwych komórek skóry, które łuszcząc się zalegają na powierzchni twarzy. Działania te mają również ożywiające skutki dla naszej cery. Pamiętajmy jednak aby w tym przypadku, tak samo jak w przypadku innych kosmetyków, wybrać odpowiedni rodzaj maseczki i peelingu do naszej skóry.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here