Praca redaktora ściśle związania jest z koniecznością przejścia kilku etapów. Rozpoczynamy je już od najmłodszych lat. Jest to praca wynikająca z pasji. Jak wygląda dokładnie praca na takim stanowisku? W jaki sposób znaleźć pracę jako redaktor? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/praca-redaktora/ 

Gdzie szukać pracy jako redaktor?

W dobie Internetu bardzo ciężko jest szukać pracy stałej w redakcji, ale nie jest to niemożliwe zadanie. Coraz częściej pojawiają się ogłoszenia dotyczące pracy w formie zdalnej. Jeżeli uczestniczyliśmy na inny kierunek, niż ten związany z dziennikarstwem, najlepszym wyjściem będzie odnalezienie firmy, która specjalizuje się w interesującej nas branży. Na początku powinniśmy spisać wszystkie swoje dane zaczynając od numeru telefonu oraz adresu email.

Dodatkowo do CV dobrze jest przygotować próbkę naszych prac. Przeanalizujmy formę wybranych publikacji i zanim skontaktujemy się z redakcją, napiszmy kilka próbnych testów, a następnie do Szlifuj myje pod każdym kątem, zwracając uwagę na najmniejszy detal. Ta sama reguła dotyczy serwisów internetowych. Praktycznie każda witryna posiada zakładkę z możliwością bezpośredniego kontaktu. Warto odezwać się w taki sposób, nawet kiedy na podstronie z ofertami pracy nie ma informacji o aktualnym zapotrzebowaniem na odpowiednie stanowisko.

Praca w redakcji – jak ją znaleźć?

Oczywiście możemy zacząć wysyłać masowe odpowiedzi i już dziś. Jednak poza wspomnianą wyżej kwestią musimy jeszcze poświęcić czas na indywidualne przygotowanie swojego CV, a także listu motywacyjnego. Sporo ofert w wymaganiach wspomina o właśnie takich dokumentach. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy pomijać kwestie próbnych testów. Im bardziej skupimy się pod kątem stanowiska, a także jednocześnie powiązanymi z nim tematem, tym większe nasze szanse na odpowiedź zwrotną od potencjalnego pracodawcy.

Zobacz też: http://www.panprezent.pl/redaktor-ile-zarabia/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here