Niektórzy uczniowie ćwiczą na każdej lekcji wfu, natomiast inni daliby wszystko, aby posiadać całoroczne zwolnienie. Jednak lekarze mogą wystawić zwolnienie z wfu (zwłaszcza całoroczne) tylko w uzasadnionych przypadkach. Oczywiście zdarzają się okresy pochorobowe lub sytuacje, w których uczeń powinien zrezygnować z uczestnictwa w zajęciach, ale w takich przypadkach lekarz również może wystawić zwolnienie. Istnieje też możliwość napisania zwolnienia z wfu przez rodzica, jednak i ono nie powinno być nadużywane.

Jak napisać zwolnienie z wf?

Jak napisać zwolnienie z wf?Nie ma w tym nic trudnego, wystarczy oświadczenie rodzica o woli zwolnienia swojego dziecka z uczestnictwa w zajęciach wychowania fizycznego w danym dniu. Takie oświadczenie powinno zawierać imię i nazwisko dziecka, datę oraz w miarę możliwości powód nie ćwiczenia na wfie. Należy pamiętać, że takie zwolnienia nie mogą być używane za często, a jedynie w przypadku ważnego powodu, ponieważ uczestnictwo w zajęciach jest bardzo ważne nie tylko ze względu na ocenę końcową, ale i zdrowie.

Uczniowie unikają ćwiczenia na wfie, ponieważ wydaje im się to czasem zmarnowanym, wstydzą się wykonywania ćwiczeń wśród rówieśników lub uważają, że w tym czasie mogą zrobić coś ciekawszego lub bardziej pożytecznego (na przykład zadanie domowe). Jednak wszyscy (poza uzasadnionymi przypadkami) powinni ćwiczyć na zajęciach dla własnego zdrowia. Oczywiście istnieją również uczniowie, dla których wychowanie fizyczne jest ulubionym przedmiotem w szkole, jednak nie wszyscy są tak entuzjastycznie nastawieni do zajęć. Uczestnictwo w ćwiczeniach jest tak ważne dla uczniów, ponieważ pozwala zadbać o ich zdrowie. Młodzież większość czasu spędza w pozycji siedzącej, zarówno w szkole, jak i w domu, co nie sprzyja ich sprawności fizycznej. Jeżeli będą ćwiczyć jedyni na zajęciach wfu, ich aktywność będzie mała, ale większa niż przy braku uczestnictwa w zajęciach, a lekcje wfu z pewnością zachęcą nie jednego ucznia do kontynuowania aktywności fizycznej we własnym zakresie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here