Fryzura jest jednym z głównych wyznaczników stylu każdego człowieka. Wyglądem wyrażamy siebie i jest on naszą wizytówką. Ubrania również, ile mamy taką możliwość, kupujemy takie jakie chcemy. Jeżeli postawi się przed nami wybór ulubionej koszulki i znienawidzonego sweterka- wybór jest oczywisty. Ciekawostką jest to, że gust rodziców nieraz jest kompletnie inny niż preferencje dziecka. Największą role odgrywa tutaj otoczenie, które w mniejszym lub większym stopniu kształtuje nasze wyczucie estetyki. Odchodząc jednak od tematu ubrań, jak dobrać fryzurę?

Jak dobrać fryzurę?

jak dobrać fryzuręKształt twarzy to najważniejszy czynnik, który zawęża krąg pasujących nam fryzur. Wyróżnia się kilka podstawowych kształtów, takich jak: owalna, okrągła, prostokątna, podłużna itp. W pierwszej kolejności należy więc dowiedzieć się i określić swój typ twarzy. Gdy dysponujemy już taką wiedzą, pora na krok następny, a mianowicie decyzja jakiej długości ma być to fryzura. Ewentualny czynnik to także kolor farby do włosów. Zapewne mamy w głowie swoje wyobrażenie, więc przeglądając listę fryzur idealnych dla naszego kształtu twarzy, szukajmy jak najbardziej zbliżonej do naszych preferencji. Istnieje niezliczona ilość stron poświęconych obecnie panującym trendom we fryzjerstwie.

Przeglądanie różnych zdjęć to najlepszy sposób na wybranie odpowiedniej fryzury, która przypadnie nam do gustu oraz będzie nam w niej „do twarzy”. Ludzie różnią się od siebie, przez co jedna osoba będzie wspaniale wyglądała w długich, czarnych lokach, z kolei druga- krótkich, blond włosach. Czynniki decydujące to również rodzaj cery, a przede wszystkim jej odcień. Niebagatelne znaczenie ma również rodzaj nosa, uszu, a także kolor oczu. Zawsze możemy także zasięgnąć opinii u fryzjera, a jeżeli nie mamy pomysłu na nową fryzurę- zdać się na jego wyobraźnie. Oczywiście, wymaga to dużego zaufania do stylisty, ponieważ nie zdamy się na byle kogo w kwestii naszego wyglądu. Nie bójmy się eksperymentować z fryzurami, gdyż im większa różnorodność panuje, tym ciekawszy jest ten świat.

Jaka fryzura dla łysiejących mężczyzn

W tym momencie dotykamy dosyć delikatnego tematu. Łysienie wśród mężczyzn jest dość wstydliwym tematem. Na dodatek panowie często nie dopuszczają do siebie myśli o tym, że łysienie spowodowało na ich głowie już znaczne spustoszenie. I w tym momencie dochodzi do kuriozalnych stylizacji. Jakim zabiegom poddają panowie swoje fryzury, aby ukryć łysinę? Niestety bardzo często stosują zaczeski. Jak brzydko to wygląda chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak panowie i tak stosują ten zabieg. Oczywiście jakimś wyjściem z sytuacji jest stosowanie specjalnego szamponu na porost włosów. Ewentualnie w rachubę może nawet wchodzić przeszczep włosów. Jednak to są procedury długotrwałe albo kosztowne. A przecież zupełnie tanim kosztem i natychmiastowo możemy uzyskać całkiem dobry efekt, który całkowicie zamaskuje naszą łysinę? W jaki sposób tego dokonać? Wystarczy ogolić głowę na łyso.

Dla większości panów niestety jest to zbyt odważny krok. Jednak nie zdają sobie oni sprawy z tego, że lepiej nosić łysą głowę w całości, niż stosować różnego rodzaju zaczeski. Poza tym całkowicie łysi panowie wyglądają całkiem atrakcyjnie, bardziej męsko jeśli taki styl połączymy jeszcze z brodą. Dlatego warto rozważyć taki krok. To może bowiem być najlepsze rozwiązanie dla postępującego łysienia. Trzeba się z tym faktem po prostu pogodzić i zrobić najprostszy krok ku jego zamaskowaniu.

Jak dbać o włosy?

jak dobrać fryzuręJak dbać o włosy, aby pięknie się prezentowały i były zdrowe? Przede wszystkim musimy je regularnie pielęgnować i stosować przy tym sprawdzone i renomowane kosmetyki. Błędem jest również zbyt częste mycie głowy. Najlepiej jak dokonujemy tego raz na kilka dni. Częstsze mycie może spowodować nadmierne wysuszenie włosów i oczywiście ich zniszczenie. Warto również stosować odpowiednie odżywki do włosów. Osoby z długimi włosami muszą też po każdym myciu włosy dokładnie rozczesywać, aby zapobiegać powstawaniu kołtunów. Warto również regularnie podcinać końcówki. Nic tak nie szpeci fryzury jak rozdwojone końcówki.

Oczywiście na wygląd naszych włosów wpływ ma również stosowana przez nas dieta. W tym zakresie powinniśmy również podjąć odpowiednie kroki, aby dobrze się odżywiać. Należy również uważać z farbowaniem włosów. Niestety ten proces znacznie osłabia włosy. Jeśli jednak decydujemy się na farbowanie włosów, to powinniśmy również stosować specjalne szampony regeneracyjne. Warto mieć to na uwadze, aby nie dopuścić do dewastacji naszych włosów. Warto również często odwiedzać fryzjera, który podpowie nam nowe rozwiązania odnośnie fryzury, a także zaproponuje odpowiednie kosmetyki do włosów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here