Infekcje intymne to okropna dolegliwość, która może dotknąć każdą z nas! Należy ją niezwłocznie wyleczyć, aby nie mieć poważniejszych schorzeń, które mogą doprowadzić nawet i do zabiegów czy operacji. Jak sobie radzić z infekcjami intymnymi?

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/infekcje-intymne-rodzaje-objawy-i-leczenie/

Pierwsze rozpoznanie

Infekcję intymną poznasz po tym, że coś jest nie tak z twoimi strefami intymnymi. Nie zawsze może to być widoczne gołym okiem, ale zauważysz to z pewnością po zapachu. Infekcje intymne, które są grzybicze mają bowiem specyficzny zapach wydzielanego śluzu oraz konsystencję tegoż śluzu. Może on być słodkawy o grudkowatej konsystencji lub brzydko pachnący o luźniejszej konsystencji. Wówczas niezwłocznie musisz udać się do lekarza specjalisty, który powie ci co robić i zapisze odpowiednie leki.

Infekcję intymną możesz również rozpoznać po uczuciu pieczenia, a także swędzenia, które jest bardzo nasilone i wręcz nieznośne. Wówczas także powinnaś udać się do lekarza po odpowiednie leki.

Istnieją również mniej inwazyjne infekcje intymne, które możemy złapać wskutek wykonywania normalnych czynności, takich jak pływanie na basenie, czy też uprawianie seksu ze swoim stałym partnerem.

Jak leczy się infekcje intymne?

Leczenie infekcji intymnych zależy od tego, jakiego rodzaju są to infekcje. Aby to stwierdzić należy udać się do lekarza, który przeprowadzi dokładne badanie, a także zleci badanie krwi lub wymazu z pochwy.

Jeśli to lekka infekcja, która opiera się na podrażnieniu okolic intymnych oraz delikatnym świądzie, możesz również skorzystać z dostępnych bez recepty leków, które zakupisz w aptece. Delikatne infekcje intymne mogą przydarzyć się każdej z nas, nawet po wizycie na basenie.

Infekcji intymnych nigdy nie należy lekceważyć i zawsze powinno się przeprowadzać badania, które wykażą, że nie jest to nic poważniejszego. Lepiej udaj się do lekarza, a nie działaj na własną rękę, bo możesz sobie zrobić krzywdę!

Przeczytaj też: http://www.panprezent.pl/ziola-szwedzkie/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here