Kupowanie odzieży używanej to nie tylko tanio, oryginalnie i ekologicznie. Ma to też wiele innych bardzo istotnych zalet, które z pewnością przekonają niejednego uparciucha, sceptycznie nastawionego do zaopatrywania się w ubrania w second-handach. Jakie to zalety?

Lepsza jakość

Sieciówki stawiają teraz bardzo często na gorszej jakości materiały. Oczywiście nie zawsze, ale jednak. Na pewno niejedna osoba zauważyła, że żywotność pewnych rzeczy jest znacznie krótsza niż kiedyś. Ubrania szybciej się spierają, przecierają, mechacą, rozciągają czy ulegają uszkodzeniom. Kupując w sklepach z odzieżą używaną można trafić na podobne egzemplarze, ale zdecydowanie lepiej wykonane. Po kilku praniach jakość wciąż pozostaje ta sama a ubranie nie niszczeje. Nawet jeżeli zakup okaże się podobny do tego z sieciówki to z pewnością za dużo niższą cenę, czyli niewielka strata. Kolejną kwestią jest też to, że nowe ubrania opuszczając fabrykę zazwyczaj są naszprycowane chemią, która pozostaje na nich nawet do kilku prań. To samo z barwnikami. Odzież używana zazwyczaj jest już wypłukana ze wszelkich środków chemicznych i barwników, więc z pewnością dla nas zdrowsza, szczególnie dla osób z tendencją do uczuleń.

Markowy ciuch za śmieszną cenę

Oczywiście wśród lumpeksowych regałów czy koszy można wykopać markowe perełki. Niekiedy nawet z metką! Cena na bank jest dużo, dużo, naprawdę dużo niższa niż w przypadku nowego ubrania tej samej firmy zakupionego w sklepie. Szkoda więc z takiej okazji nie skorzystać, prawda? Istnieje też duże prawdopodobieństwo, że za jakiś czas ubranie to szybciej się znudzi niż zniszczy i będzie można odsprzedać lub odda je dalej by mogli korzystać na tym inni. Pamiętajmy, że przekazując rzeczy dalej generujemy mniej odpadów i nie zanieczyszczamy środowiska.

Jedyne w swoim rodzaju.

Myślę, że każdy chce być oryginalny i niepowtarzalny. Zaopatrując się w ubrania z sieciówek narażamy się na to, że spotkamy kogoś ubranego w to samo, więc o oryginalności nie ma tutaj mowy. Kupując w sklepach z odzieżą używaną prawdopodobieństwo, że ktoś będzie posiadał drugi taki sam egzemplarz jest znikome. Do tego warto też zwrócić uwagę, że odzież używana sprowadzana jest z innych krajów jak chociażby Anglia, Niemcy czy Szwecja a ich jakość jest naprawdę dobra.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here