Wygodne surfowanie – pompowana deska surfingowa

0
615

Sporty wodne cieszą się w Polsce coraz większą popularnością: kajakarstwo, kitesurfing, pływanie na desce SUP, żeglarstwo…Trzeba przyznać, że nie każdy może pozwolić sobie na uprawianie tego typu sportów, gdyż potrzebne jest do tego odpowiednie przeszkolenie, umiejętności, no i oczywiście sprzęt, który zazwyczaj ma mało przyjazne dla transportu gabaryty. Dzisiaj pod lupę weźmiemy kompaktowe i wygodne rozwiązanie dla surfera – pompowana deska surfingowa. Czy jest odpowiednio wytrzymała? Jak o nią dbać? Gdzie kupić?

Bezpieczeństwo i poczucie stabilności

W ekstremalnych warunkach, kiedy piętrzące się fale następują jedna za drugą, niesamowicie ważne – o ile nie najważniejsze – jest odnalezienie w tym wszystkim poczucia bezpieczeństwa. Surfer nie powinien martwić się o to, że jego pompowana deska surfingowa ulegnie zniszczeniu, poprzez np. przedziurawienie. Dlatego też bardzo ważna jest wysoka jakość materiałów, które powinny być użyte do produkcji deski. Marka Aztron posiada w swojej ofercie ciekawą propozycję: pneumatyczną deskę Sirius, przeznaczoną do pływania na małych i średnich falach. Zastosowana w niej dwukomorowa konstrukcja jest cechą charakterystyczną dla produktów tej właśnie marki. W przypadku uszkodzenia jednej z komór, druga z nich oferuje co najmniej 100 litrów wyporności, skutecznie zapewniając tym samym bezpieczeństwo osobie pływającej. Producent zapewnia, że używa tylko najwyższej jakości materiałów, nie zapominając przy tym o dbałości o środowisko – termiczne laminowanie pozwala ograniczyć użycie kleju do minimum. Diamentowo – rowkowa powierzchnia zapewnia doskonałą przyczepność. Produkty od Aztron cieszą się dużym uznaniem wśród surferów, a więc zaczynając przygodę z surfingiem warto zainteresować się ich ofertą.

Przechowywanie i konserwacja

Transport i przechowywanie takiej deski jest dziecinnie proste: wystarczy dobrze ją osuszyć, spuścić powietrze, zrolować i schować. Pompowana deska surfingowa zazwyczaj sprzedawana jest już z niezbędnymi do jej używania akcesoriami, tj. plecak, pompka, smycz bezpieczeństwa, a nawet wiosło. Nie zaleca się trzymania  deski pneumatycznej na pełnym słońcu przez dłuższy okres czasu. Jeżeli zastosujemy się do powyższych instrukcji, deska posłuży nam na kilka dobrych lat.

Gdzie się wybrać na zakupy?

Najlepiej zaopatrzyć się w tego typu sprzęt w sklepie specjalizującym się tylko i wyłącznie tą dziedziną sportu. Ze swojej strony mogę polecić witrynę GoSup.pl – sklep surfingowy, w którym znajdziemy bogatą ofertę desek i innych przydatnych akcesoriów niezbędnych podczas wypoczynku nad wodą, np. kapoki, torby i etui wodoszczelne, nieprzemakalną odzież, a nawet noże turystyczne czy zestawy sztućców. Znajdziemy tam również produkty wspomnianej wyżej marki Aztron – pompowana deska surfingowa Sirius ich autorstwa jest naprawdę warta polecenia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here