Ekologiczne słomki nie są szkodliwe dla zwierząt morskich i oceanów. Słomki Bio produkowane są z papieru oraz innych surowców naturalnych, które są w 100% biodegradowalne. Idealnie będą komponować się z drinkami lub napojami, jako forma dekoracyjna, jak również spełnią funkcję użytkową w różnego rodzaju smoothie i shake’ach. Świetnie sprawdzą się do napojów ze skrajnie niską lub wysoką temperaturą, ponieważ swobodnie mogą być używane z płynem, który ma od -25°C do 40°C. Internetowy sklep Slowpack oferuje w swojej ofercie ekologiczne słomki w różnych rozmiarach pod względem długości, pakowane w zbiorcze paczki, różniące się od siebie liczbą sztuk w komplecie, a także słomki w różnych wzorach i kolorach.

Słomki ekologiczne – charakterystyka

Charakterystyczną cechą ekologicznych słomek jest ich pełna kompostowalność. Są one w pełni wykonane z surowców naturalnych innych niż plastik. Są nie tylko lekkie, ale również mocne, a ponadto bardzo sztywne i posiadają zwiększoną odporność na zgniatanie. Idealnie sprawdzą się zarówno do ciepłych, jak i zimnych napojów.

Wszystkie słomki dostępne w sklepie Slowpack, spełniają normy i certyfikaty, takie jak EN 13432 oraz ASTM 6400. Dzięki czemu mogą być przeznaczone do kontaktu z żywnością. A ich produkcja odbywa się zgodnie z najwyższymi standardami higieny.

Polilaktyd, zwany również PLA, jest polimerem pochodzącym z grupy poliestrów alifatycznych. To rodzaj materiału, który jest w pełni biodegradowalny, pozyskiwany z odnawialnych surowców naturalnych, np. mączki kukurydzianej. Rozkład słomek ekologicznych, które wykonane są z biodegradowalnych surowców, trwa poniżej 80 dni.

W sklepie internetowym Slowpack – można znaleźć słomki o średnicy 5 mm, 6 mm, 7 mm, 8 mm, a także 12 mm.

Słomki ze słomy — Slowpack

Coraz więcej konsumentów, wybiera ekologiczne słomki ze słomy, twierdząc, że tylko one są prawdziwe, w porównaniu do tych plastikowych. Bo czy może być coś bardziej naturalnego niż słomka wykonana tylko z pszenicy? Standardowe plastikowe słomki, najczęściej wykorzystuje się od kilku do kilkunastu minut, a następnie jakimś podejrzanym sposobem wiele z nich trafia do oceanów, gdzie masowo zabijają niewinne zwierzęta morskie.

Ekologiczna słomka ze słomy, nie zawiera w sobie, nawet odrobiny sztucznych składników, jest swego rodzaju czystą częścią przyrody. Nawet wyrzucenie jej na trawę, nie będzie przynosiło katastrofalnego efektu dla ekosystemu, bo będzie mogła się łatwo rozłożyć, bez szkody dla środowiska lub zostanie użyta przez okoliczne ptaki, do budowania własnego gniazda.

Słomiana słomka, nie musi być wykorzystywana jedynie jako czysto ekologiczny element, może również pełnić naturalną ozdobę każdego drinka, nie wpływając przy tym negatywnie na powstawanie niechcianych efektów w środowisku. Dlatego korzystając z oferty sklepu internetowego Slowpack oprócz słomianych słomek zakupić można różnego rodzaju ekologiczne opakowania, kubki, talerzyki i tacki, oraz wiele więcej różnego rodzaju akcesoriów, które są wykonane z naturalnych materiałów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here