Technologia cały czas brnie do przodu i nie chodzi tylko o elektronikę, która towarzyszy nam każdego. Również sprzęt, który używamy na magazynach, rozwija się w takim tempie, aby maksymalnie odciążać pracownika, zwiększać jego efektywność oraz patrząc od strony pracodawcy, przynosić coraz to większe zyski. Wózki paletowe zwane „paleciakami” są znane każdemu pracownikowi magazynów jak i większych zakładów przemysłowych. Jego elektryczna odmiana przynosi sporą ilość zalet – jakie to zalety? Postanowiliśmy sobie odpowiedzieć na to pytanie i zachęcamy do lektury naszego tekstu.

Wózek elektryczny odciąża pracownika

Wózki paletowe elektryczne przede wszystkim mają wspierać pracownika, jak to zostało wspomniane we wstępie. I tak rzeczywiście jest. Osoby, które miały okazję pracować na magazynie wiedzą, że „paleciaki”, które nie były elektrycznymi, wymagały wiele umiejętności ich obsługi. Często nawet przy przewożeniu towaru zdarzało się go upuścić, co nie wpływało pozytywnie na jakość i efektywność pracy. Przede wszystkim manualny napęd wymagał niemałej siły, ponieważ przy ciężkim załadowaniu wózka trudno było o dowiezienie towaru z punktu A do punktu B. Tym samym, sporo pracowników po pewnym czasie miało problemy ze zdrowiem i lądowało na zwolnieniu lekarskim, jak również nierzadko byli gośćmi w gabinetach fizjoterapeutycznych.

Chcąc uniknąć takich sytuacji, które na pewno nie są komfortowe, zachęcamy do tego, aby korzystać z wózków paletowych elektrycznych, ponieważ w znacznym stopniu wpłynie to na postawę i motywację pracownika. Nie będzie musiał on już ciągnąć ciężkich wózków z towarem, tylko będzie mógł korzystać z napędu elektrycznego, który również pozwala na podnoszenie i opuszczanie za pomocą silnika elektrycznego. Jasne, dla pracodawcy jest to koszt, natomiast trzeba pamiętać o tym, że jest to sprzęt wytrzymały, który na lata zostanie na magazynie czy też zakładzie produkcyjnym.

Trudno sobie wyobrazić pracę bez „paleciaka”, ale można sprawić, że praca wykonywana przez pracownika będzie efektywniejsza, a zarazem dająca mu więcej radości. Ciągnięcie ciężkiego wózka przez 8 godzin (a często nawet dłużej) nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy, dlatego elektryczny jego odpowiednik będzie pojawiać się coraz częściej w zakładach pracy. 

Paleciak elektryczny to ekologiczne i ergonomiczne rozwiązanie

W dzisiejszych czasach coraz więcej mówi się o tym, żeby działać zgodnie ze stylem bycia eko. Nie ma w tym niczego złego, a o ekologię można zadbać i na magazynach oraz w innych miejscach, w których korzystamy z wózka. Paleciak elektryczny nie wytwarza żadnych szkodliwych spalin, co pozwala na pracę w miejscach, w których wentylacja jest na niskim poziomie bądź nie ma jej w ogóle.

Nowoczesne paleciaki elektryczne są wyposażone w systemy ułatwiające pracownikowi przewożenie towaru. Czy to hamulce, czy też systemy zabezpieczające przed przewróceniem się wózka wpływają na jakość pracy. Elektryczny odpowiednik paleciaka pracować może bez jakichkolwiek problemów przez kilka godzin, co sprawia, że nie trzeba go ładować co chwila. Jego ergonomia wyraża się również w prostej obsłudze, która nie jest skomplikowana. 

Paleciaki elektryczne w zależności od modelu mogą dźwigać nawet do 2000 kg, a niektóre modele posiadają nawet wagę i drukarkę. Nowoczesne rozwiązania w zakładach pracy również mogą i powinny być stosowane. Jeżeli przedsiębiorcy nie chcą decydować się na nowy model, to może się okazać, że dobrą alternatywą będzie zakup używanego elektrycznego paleciaka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here