Coraz częściej przekonujemy się, że nasz kraj to miejsce, które oferuje atrakcyjne walory turystyczne. Jednym z najpiękniejszych polskich regionów jest Małopolska. I to nie tylko dlatego, że znajduje się w niej Kraków, Wieliczka oraz Tatry. Na terenie województwa znaleźć można cały szereg innych atrakcji. Gdzie konkretnie warto się wybrać? Z całą pewnością godne odwiedzenia są okolice znajdujące się pomiędzy Bochnią a Nowym Sączem. Można się tam wybrać zarówno na urlop, jak i wyjazd weekendowy.

Spływy kajakowe

Nie lada atrakcją Małopolski jest rzeka Dunajec. Chyba każdy słyszał o spływach Dunajcem. Czas zatem na własnej skórze odczuć te niezapomniane wrażenia. Pod adresem internetowym: https://kajakidunajcem.pl/, znajdują się propozycje spływów kajakowych. Do wyboru są trasy o różnej długości, w tym: 10, 20 i nawet 30-kilometrowe. Programy wycieczek obejmują takie rejony jak: Jurków, Zakliczyn, Tarnów, Sromowce, Krościenko, Szczawnica. Są to naprawdę malownicze trasy. Niektóre z nich z powodzeniem nadają się dla rodziców z dziećmi (np. Zakliczyn-Jurków).

Jak zapisać się na spływ kajakiem? Wystarczy wypełnić formularz kontaktowy, w którym trzeba wpisać swoje imię i nazwisko, e-mail, numer telefonu oraz preferowaną datę i godzinę spływu. Spływy odbywają się o ustalonych godzinach. Na miejscu docelowym czekają busy, które odwożą uczestników do miejsca startu.

Spływy kajakowe odbywają się też po innych rzekach. W opcji jest także spływ rzeką Białą, Rabą, Popradem. W ofercie dostępne są również spływy kajakowe kilkudniowe, a także organizacja imprez integracyjnych dla grup i firm. Organizator proponuje wysokiej jakości sprzęt oraz opiekę doświadczonych i wykwalifikowanych pracowników.

Pontony i rafting

Zwolennikom bardziej ekstremalnych przygód można polecić spływy pontonowe. Rafting to spływ górską rzeką lub rwącym potokiem na specjalnym pontonie. Spływ polega na odpowiednim manewrowaniu pontonem, czyli omijaniem wirów, skał i różnej wielkości wodospadów. Rafting dostarcza uczestnikom spływów zastrzyk adrenaliny, jednak wbrew pozorom jest stosunkowo bezpiecznym pomysłem na aktywne spędzanie czasu.

Bezpieczeństwo zapewnione jest dzięki odpowiedniemu sprzętowi, czyli nowoczesnym pontonom, które są w zasadzie nieprzewracalne. Uczestnicy spływu wyposażeni są w kaski i kamizelki ratunkowe. Tak jak w przypadku kajaków, również na pontonach można pływać po różnych trasach. Organizatorzy zapewniają sprzęt, obsługę, ubezpieczenie i transport.

Co oprócz spływów?

Małopolska to także idealne miejsce dla rowerzystów. Swoje wymarzone trasy znajdą tutaj zarówno kolarze, rowerzyści terenowi, jak również pozostali zwolennicy rowerów. Szczególnie tym ostatnim spodoba się oferta wynajmu rowerów elektrycznych, które są idealne podczas pokonywania przewyższeń.

Przez Małopolskę przebiegają liczne szlaki rowerowe, takie jak:  VeloDunajec (do Zakopanego), EnoVelo (Małopolskie Winnice Rowerem), VeloNatura (część międzynarodowej trasy EuroVelo 11 Grecja-Finlandia), VeloMetropolis (część międzynarodowej trasy EuroVelo 4 Francja-Ukraina).

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here