Właściciel psa ma wiele obowiązków – od dbania o jego zdrowie, po zapewnienie mu codziennej zabawy. Pies potrzebuje ruchu, więc również odpowiedniego ekwipunku, zapewniającego bezpieczeństwo i komfort podczas spacerów. Każdy właściciel czworonoga powinien zadać sobie pytanie, jaką smycz wybrać? Sprawdź nasze rady, które pomogą Ci wybrać smycz dla swojego pupila!

Jak dobrać smycz do psa?

Smycz bez względu na jej przeznaczenie powinna być wykonana z wytrzymałego materiału. Głównym zadaniem każdej z nich jest zapewnienie psu bezpieczeństwa i komfortu podczas spacerów. Przy wyborze weź pod uwagę zarówno wagę, jak i siłę Twojego zwierzaka. Najważniejsze, żeby smycz wytrzymała niezależnie od tego, jak mocno będzie szarpana. Użyte w smyczy karabińczyki, elementy łączące i materiały powinny przetrwać każde, nawet najcięższe potyczki z czworonogiem. Sprawdzone produkty znajdziesz na https://www.pupilek.com.pl/Smycze-Flexi-c206.

Na rynku znajdziesz wiele rodzajów smyczy. Przed zakupem zastanów się, czy wybrany model na pewno zapewni komfort i nie będzie krępował w żaden sposób ruchów Twojego czworonoga. Najwygodniejszą opcją dla każdego psa, jak i jego właściciela są smycze flexi. Ten rodzaj smyczy jest wykorzystywany już od lat 70. XX wieku. Po przejściu wielu metamorfoz i udoskonaleń do dzisiaj służą niejednemu właścicielowi czworonoga. Lata pracy nad smyczami flexi uczyniły je jednym z najczęściej wybieranych rodzajów dostępnych na dzisiejszym rynku.

Co powinieneś wiedzieć o smyczach flexi?

Każda smycz przystosowana jest do konkretnych gabarytów. Na rynku znajdziesz kilka rodzajów smyczy flexi, które sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających właścicieli czworonogów. Jeżeli Twój pies waży do 20 kg możesz spokojnie zdecydować się na smycz flexi z linką, jeśli jednak jest gabarytowo większy przemyśl wybór smyczy flexi z taśmą. Oprócz tego możesz również wybrać długość smyczy. Najczęściej spotykana długość to 3, 5, 8 lub 10 metrów. Sprawdź selekcję smyczy flexi w sklepie internetowym pupilek.com.

Jak już wiesz, bezpieczeństwo Twojego zwierzaka jest najważniejsze podczas spaceru. Rasa i gabaryty psa są doskonałym wyznacznikiem, według którego powinieneś wybrać smycz. Nadal zastanawiasz się, jaka będzie odpowiednia na poranne lub wieczorne spacery z twoim pupilem? Długa, czy może krótka? Jeżeli chcesz dać mu więcej swobody podczas spaceru zastanów się nad smyczą flexi. To gwarancja wysokiego poziomu bezpieczeństwa i wygody Twojego zwierzaka!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here