Szczoteczka soniczna jest to poprawiona oraz udoskonalona wersja szczotki elektrycznej do zębów. Łagodnie eliminuje zanieczyszczenia za pomocą ruchu wymiatająco – tętniącego. Ponadto szczoteczki soniczne usuwają kamień nazębny za pomocą ultradźwięków, natomiast potem za pomocą poruszającej się głowicy, jest on usuwany automatycznie. Przeciwdziała to recesji dziąseł oraz psuciu się szkliwa. Szczoteczka elektryczna jest bardziej inwazyjna.

Czym jest szczoteczka soniczna?

Szczotka soniczna, taka jak https://www.domowystomatolog.pl/pol_m_Szczoteczki_Soniczne-675.html na pierwszy rzut oka, naprowadza na myśl powiązanie szczotki rotacyjnej (więc podstawowej szczotki elektrycznej) oraz standardowej szczotki ręcznej. Jej rączka naprowadza typ rotacyjny, z własną większą obudową, wewnątrz której znajduje się akumulator i wszelkie elementy. Szczoteczki soniczne także stosujemy za pomocą przycisków, natomiast w wypadku droższych modeli – również wizualnego interfejsu. Z kolei podobieństwo do standardowej szczotki widać w główce. Jest ona ponieważ wydłużonego kształtu, o nieruchomym włosiu.

Jak funkcjonują szczoteczki soniczne?

Szczotki owego rodzaju opierają własne oddziaływanie na technologii sonicznej, więc technice fal akustycznych. Fale akustyczne przekazywane poprzez pracujące włosie przerywają łańcuchy bakterii. Mają zasięg do 4 milimetrów od końca włosia. Dzięki temu dochodzimy podczas mycia do ciężko dostępnych miejsc w jamie ustnej. Chociażby takich, do jakich nigdy wcześniej nie byliśmy w stanie dojść szczotką ręczną bądź rotacyjną. Owe dwa typy szczoteczek szczotkują zęby oraz ciężko dostępne miejsca tylko tam, gdzie dojdzie włosie.

Szczotka soniczna, pracując z częstością przynajmniej 260 Hz, tworzy fale akustyczne, jakie tworzą drżenia we włóknach, natomiast równocześnie, dochodząc na odległość do 4 mm od włókien, wprowadzają w ruch cząstki śliny połączonej z pastą. Co interesujące, dostępne na rynku są także szczotki elektryczne z okrągłą główką, wytwarzające falę akustyczną o częstości do 400 Hz. Tworzące się wtedy mikrobąbelki uderzają w przestrzeń zębów, eliminując bakterie oraz płytkę nazębną.

Zalety szczoteczek sonicznych

Szczotki soniczne są doskonale wyprofilowane, mają właściwie wygięte końcówki. Dzięki ich wykorzystywaniu dziąsła nie odsłaniają się, natomiast delikatne oczyszczanie nie wywołuje wycierania, ani zdzierania się szkliwa. Szczotka usuwa bakterie, jakie mogłyby wywołać przebarwienia bądź osad na zębach. Szczotkowanie nie potrzebuje właściwie żadnego ucisku. Należałoby zaznaczyć, iż czyszczenie zębów szczotką soniczną nie wywołuje obniżania się linii dziąseł, odsłaniania szyjek i korzeni zębów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here