Powrót suszarki do ogrodu to wielki moment, na który czeka każda gospodyni domu! Większa swoboda w mieszkaniu, mniejsza wilgoć oraz szybsze suszenie to tylko kilka zalet tego rozwiązania. Po zimie konieczne jest przygotowanie i odświeżenie urządzeń oraz miejsc, w których pranie będzie suszone.

Suszarka – czy ta z zeszłego roku wciąż się nadaje?

Główną zasadą bezpiecznego, ale też szybkiego suszenia, a wygodnego wieszania prania jest posiadanie suszarki ogrodowej Leifheit. Jeśli do tej pory stosowana była zwykła suszarka rozkładana, która zimą stała w domu, warto rozważyć zakupienie stabilnej i wygodnej w użyciu suszarki specjalnie zaprojektowanej do ogrodu. Ma ona solidną konstrukcję oraz specjalną podstawę do zabetonowania. Dzięki temu nie ma obaw, że pod naporem silnego wiatru przewróci się z wiszącym praniem, które ulegnie zniszczeniu lub zabrudzeniu.

Jak wybrać suszarkę ogrodową i gdzie ją umieścić?

O ile w przypadku zwykłej suszarki mobilnej jej ustawienie zależało od indywidualnych preferencji, wysokości słońca na niebie i innych czynników, to suszarka ogrodowa umieszczana jest na stałe w jednym miejscu. Należy zatem wybrać najbardziej nasłonecznione, z daleka od ruchliwej jezdni, podjazdu do garażu oraz drzew. Sama suszarka, oprócz podstawy do zabetonowania, powinna posiadać stabilny maszt oraz linki odporne na trudne warunki atmosferyczne. Istotna jest również ich rozpiętość oraz możliwość regulowania wysokości. Dzięki temu wieszanie prania będzie łatwe i wygodne dla każdej osoby.

Odświeżenie suszarki po zimie

Przed powieszeniem prania konieczne jest dokładne umycie suszarki. Wyczyszczone powinny zostać nie tylko linki, ale też cała konstrukcja, której pranie dotyka podczas silniejszych powiewów wiatru. Nie można zapomnieć także o klamerkach. Nawet na tych schowanych w mieszkaniu mógł osiąść kurz, który zabrudzi jasne ubrania. Warto je namoczyć w misce z wodą i płynem do mycia naczyń na noc, a następnie dokładnie umyć i opłukać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here