Ludzki organizm charakteryzuje się dość skomplikowaną strukturą, a to oznacza, że jeśli chcemy o niego zadbać należy podejść do sprawy kompleksowo. Odbywa się w nim wiele procesów, które regulowane są przez rozmaite substancje. Jakaś część z nich jest produkowana naturalnie, natomiast inne powinniśmy dostarczać wraz z pożywieniem. Z uwagi na to, kluczowa jest tu dieta, która może zapewnić nam prawidłowe funkcjonowanie. Jest to ważne na każdym etapie życia, jednak chcąc by dzieci odpowiednio się rozwijały, powinniśmy maksymalnie wspierać ich organizm. Większość znanych nam kwasów tłuszczowych jest przez nas syntezowana. Istnieją jednak dwa, których nie zaliczymy do tej grupy, a są to kwasy z grup Omega-3 i Omega-6. Ważne, by od najmłodszych lat dbać o ich uzupełnianie w postaci suplementów diety.

Omega-3 i Omega-6 – na co oddziałują?

Natural Pharmaceuticals podkreśla, że są one niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Oddziałują na nasz układ naczyniowo-krwionośny, a także odgrywają niezwykle ważną rolę podczas rozwoju układu nerwowego. Wpływają również na nasz wzrok. Stosunkowo niedawno udowodniono, że kwasy z grup Omega-3 i Omega-6 mają znaczenie również dla układu odpornościowego, ponieważ właściwości wykazują działanie immunomodulujące. Kontrolują one także stężenie cholesterolu w osoczu, co w konsekwencji przejawia się regulowaniem gospodarki lipidowej. I choć na pierwszy rzut oka procesy te mogą wydawać nam się odległe i może mało znaczące, w rzeczywistości pełnią niezwykle ważną rolę w organizmie każdego z nas. A w szczególności u dzieci, u których dopiero kształtowane są wszystkie układy.

Jak je dostarczać?

Kwasy z grup Omega-3 i Omega-6 zaliczają się do niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, a w skrócie NNKT. Nie jesteśmy w stanie ich samodzielnie produkować, dlatego tak ważne jest ich dostarczanie wraz z pożywieniem. Kwasy omega-3 znajdziemy między innymi w olejach roślinnych takich jak lniany, arachidowy czy rzepakowy. Ich wysoką zawartość spotkamy także w tłustych rybach morskich, skorupiakach, algach czy orzechach. Natomiast głównym źródłem kwasów Omega-6 są oleje roślinne. Niestety nie jest łatwo wykorzystywać powyższe produkty w codziennej diecie, ponieważ jest to dość trudne szczególnie w przypadku dzieci. Zazwyczaj zjedzą one ryby 2/3 razy w ciągu tygodnia, jednak może okazać się to niewystarczająca ilość. Czasem bywa i tak, że w ogóle ich nie spożywają, ponieważ mogą im one po prostu nie odpowiadać. Z tego powodu, dobrze jest włączyć prawidłową suplementację. Firma Natural Pharmaceuticals posiada w swojej ofercie specjalnie skomponowane kapsułki, które swoim kształtem przypominają rybki, a tym samym są o bardziej zachęcające dla dzieci. Dodatkowo mają słodki, owocowy smak.

Postaw na wysoką jakość

Podejmując decyzję o rozpoczęciu suplementacji, niezależnie od tego czy dotyczy to nas, czy naszych dzieci, ważna jest jakość produktu. Nie są one lekami, więc nie przechodzą przez tak dużą ilość badań, co oznacza, że możemy trafić na takie, które nie będą korzystnie wpływać na organizm lub też w ogóle nie będą na niego wpływać. Z uwagi na to, dobrze jest zweryfikować czy dany suplement diety posiada badania i certyfikaty, które poświadczają ich skuteczność oraz bezpieczeństwo. Jeśli nie do końca ufasz temu co znajdujesz w Internecie warto zgłosić się do lekarza lub wykwalifikowanego dietetyka, który będzie miał większą wiedzę w tym obszarze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here