Nowoczesne rozwiązania wymagają porzucenia starych przyzwyczajeń. Do dzisiaj w polskich domach bardzo często wykorzystywane są tradycyjne stare żarówki. Trzeba zdać sobie sprawę, że istnieje o wiele nowocześniejsze i lepsze rozwiązanie jakim jest korzystanie z lampy LED, która jest nie tylko bardziej przyjazna środowisku, ale i tańsza w utrzymaniu.

Dlaczego wybrać nowość?

Zamontowanie nowoczesnego oświetlenia niesie za sobą bardzo wiele zalet. Przed wszystkim trzeba rozpatrzeć aspekt ekonomiczny. Pobór energii w lampach LED jest nawet 90% niższy w porównaniu do tradycyjnego rozwiązania, dlatego często wymiana oświetlenia w domu ma swoje odzwierciedlenie w postaci niższych rachunków za energię elektryczną. Dzięki dużej jasności światła ulgę odczuwa również wzrok, gdyż jest to rozwiązanie o wiele korzystniejsze dla oczu. Szczególnie, gdy dużo czasu spędza się w pomieszaniu ze sztucznym oświetleniem. Dzięki długiej żywotności lamp LED właściwie można zapomnieć o wymianie żarówek i ponoszeniu dodatkowych kosztów z tym związanych. Trwałość oświetlenia obliczona jest na około 50000 godzin. Często przy stosowaniu żarówek energooszczędnych w klasycznych żyrandolach bardzo irytujące jest ciemniejsze światło zaraz po włączeniu. Dopiero po kilku minutach żarówka się nagrzewa i rozjaśnia. W nowoczesnych oświetleniach nie ma takiego problemu, ponieważ od razu po uruchomieniu osiągają maksymalną moc i jasność.

Jakie rodzaje są dostępne?

Tak samo jak w przypadku starszych lamp do których wkręca się zwykłą żarówkę dostępne są lampy LED podwieszane pod sufitem. Dodatkowo taki rodzaj oświetlenia może być wyposażony w funkcję rozjaśniania i przyciemniania. Ta regulacja pozwala dostosować moc światła do indywidualnych preferencji. Kształty i kolory lamp są bardzo różne i pod tym względem wybór na rynku jest bardzo bogaty. Jeśli występuje potrzeba oświetlenia określonego obszaru, w pomieszczeniu można zastosować lampy wiszące. Sprawdzą się one np. przy oświetleniu stołu w jadalni lub biurka w pracowni. Wysokość może być regulowana co daje jeszcze więcej możliwości. Reflektory LED mogą być ustawione według życzenia użytkownika i doświetlać lepiej jedno miejsce w pomieszczeniu. Takie rozwiązanie sprawdzi się gdy w pokoju znajduje się fotel przeznaczony do czytania prasy czy książek. Oczywiście w późniejszym czasie ustawienia można bezproblemowo zmienić.

Oświetlenie pomieszczenia za pomocą lampy LED jest rozwiązaniem bardzo ekologicznym, a w dzisiejszych czasach dbałość o planetę jest bardzo ważną sprawą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here