Najczęściej drzwi aluminiowe kojarzone są z nowoczesnymi budynkami. Warto jednak wskazać, że można dobrać je również do tradycyjnej architektury!

W sprzedaży można znaleźć szeroką gamę różnych drzwi do domów jednorodzinnych – to modele wykonane z drewna, PCV, stali, ale także drzwi aluminiowe, które nie są wprawdzie tak popularne, ale również mogą pochwalić się wieloma zaletami. Aluminium jest metalem, który cechuje się wysoką wytrzymałością, lekkością, stabilnością, a także jest odporny na korodowanie. Wobec tego wykonane z niego drzwi również są w stanie zapewnić niezawodne działanie i nie wymagają konserwacji. Wiele osób myśli jednak, że drzwi aluminiowe pasują tylko do nowoczesnych aranżacji ze względu na wygląd aluminium. W rzeczywistości jednak można dopasować je do niemalże każdego stylu architektonicznego

Najbardziej popularne drzwi aluminiowe to te, które posiadają jednolite kolory. W sprzedaży możemy znaleźć głównie stolarkę w odcieniach szarości, na przykład ciemnym kolorze szarym, kolorze srebrnym. Oprócz tego w standardowej ofercie producentów można zobaczyć modele w kolorze czarnym, brązowym, często także w kolorze czerwonym albo bordowym. W rzeczywistości producent stolarki aluminiowej może wykończyć ją na szereg innych kolorów zgodnie z życzeniami klienta – stosuje się wtedy tak zwaną paletę RAL.

Drzwi aluminiowe w jednolitych kolorach najlepiej prezentują się wraz z nowoczesnymi aranżacjami. Warto jednak zaznaczyć, że można dopasować je także do bardziej tradycyjnych budynków. Wielu producentów stolarki aluminiowej oferuje ją także w wariancie oklejanym, na przykład okleiną we wzorze przypominającym naturalne drewno. Dzięki temu można wpasować je także w te bardziej klasyczne style architektoniczne, gdzie zastosowanie drzwi wejściowych o jednolitym kolorze nie będzie tworzyło atrakcyjnego połączenia z resztą budynku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here