Zadbana sylwetka to podstawa nie tylko dobrego samopoczucia, ale również zdrowia. Aktywność fizyczna i odpowiednia dieta są bardzo wskazane, aby zachować swój wygląd oraz zdrowie w dobrej kondycji. Nadmiar tkanki tłuszczowej to problem, z którym boryka się wiele osób, również tych aktywnych. Warto więc zapoznać się z metodami walki z tym przeciwnikiem.

Metody usuwania tkanki tłuszczowej

Tradycyjna redukcja nadmiernej tkanki tłuszczowej skupia się na odpowiednio dobranych ćwiczeniach oraz diecie. Dodatkowo można się wspierać suplementami, wpływającymi na szybsze spalanie tłuszczu podczas ćwiczeń.

Na rynku są również dostępne zabiegi medycyny estetycznej, takie jak Liposukcja brzucha katowice czy lipoliza iniekcyjna katowice. Zaletą tego typu rozwiązań jest przede wszystkim szybki efekt, bez dużego wysiłku.

Liposukcja katowice – na czym polega?

Liposukcja brzucha katowice to zabieg polegający na usunięciu tkanki tłuszczowej przy pomocy specjalnej kaniuli, która odsysa nawodnioną roztworem soli fizjologicznej tkankę tłuszczową.

Liposukcja katowice to jedna z najstarszych metod usuwania tkanki tłuszczowej, która ma niestety również wiele wad. Zabieg trwa od dwóch do pięciu godzin, w zależności od wybranej okolicy.

Przed zabiegiem należy wykonać szereg badań, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Szwy po liposukcji zdejmowane są po około 10 dniach. Dodatkowo rekonwalescencja trwa od 4 do 6 tygodni.

Lipoliza iniekcyjna katowice alternatywą dla liposukcji

Lipoliza iniekcyjna katowice to bardzo nowoczesny zabieg, który zdobywa coraz większą popularność. Przede wszystkim jest o wiele mniej inwazyjny niż tradycyjna liposukcja katowice, dzięki czemu ewentualne powikłania są o wiele mniej groźne i rzadsze.

Zabieg polega na wstrzyknięciu w wybraną okolicę ciała preparatu, który rozpuszcza tkankę tłuszczową. Osiągnięcie oczekiwanego rezultatu wymaga kilku zabiegów. Zazwyczaj są to 3 lub 4 wstrzyknięcia, co trzy tygodnie.

W celu zwiększenie efektu lipolizy warto w czasie trwania całego procesu korzystać z dodatkowych zabiegów drenujących lub aparatów stosujących ultradźwięki do rozbijania tkanki tłuszczowej. Po zabiegu niewymagana jest rekonwalescencja czy zdejmowanie szwów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here