Zaopatrzenie medyczne to bardzo rozległe pojęcie. Głównie oznacza ono zaopatrzenie osób przewlekle chorych w potrzebny im sprzęt medyczny oraz w sprzęt potrzebny ich opiekunom do ich pielęgnacji. Ofertę zaopatrzenia medycznego poleca hurtownia medyczna oraz sklep medyczny online, bądź stacjonarny. Część zaopatrzenia medycznego jest refundowana przez PFRON.

Jak zakupić refundowany sprzęt medyczny?

Sprzęt medyczny to między innymi wózki inwalidzkie, łóżka rehabilitacyjne, balkoniki, laski, obuwie ortopedyczne, ortezy, pompy insulinowe i inne przedmioty, które ułatwiają życie osobom niepełnosprawnym. Tego typu produkty są w części lub w całości refundowane. Kupić je można w hurtowniach medycznych lub sklepach medycznych stacjonarnych bądź online. Zlecenia na zakup zaopatrzenia medycznego są wystawiane przez lekarzy rodzinnych, pielęgniarki, położne bądź fizjoterapeutów. Są ważne przez okres 12 miesięcy. Przed dokonaniem zakupu zawsze tego typu zlecenie trzeba potwierdzić w NFZ.

Gdzie można kupić refundowany sprzęt?

Każda hurtownia medyczna lub sklep medyczny online i stacjonarny, którzy mają podpisane umowy z NFZ są miejscami, gdzie można zrealizować powyższe zlecenia. Wiedzieć także trzeba, że Zaopatrzenie medyczne to również sprzęt potrzebny ratownikom i medykom. Dlatego też pod tym pojęciem kryje się wiele potrzebnych w leczeniu i zaopatrywaniu chorych artykułów.

Pracownicy hurtowni i sklepów medycznych

W sklepach medycznych i hurtowniach powinni pracować pracownicy, którzy posiadają przynajmniej podstawową wiedzę medyczną o artykułach, które sprzedają. Muszą posiadać wiedzę o sprzęcie, który oferują, a ponadto muszą być również osobami charakteryzującymi się ogromną empatią.Praca w takich miejscach to kontakt z osobami niepełnosprawnymi lub z ich opiekunami. Tutaj wszystko musi być załatwiane porządnie. Polecane i oferowane produkty mają być bardzo dobrze dopasowane do danych osób. Niejednokrotnie konkretny zakup zawsze będzie poprzedzony konsultacją, która nie będzie krótko trwała.

Dlatego osoby pracujące w takich punktach nie powinny być osobami przypadkowymi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here