Każdy, kto kocha rośliny i wyposaża swoje mieszkanie w nowe gatunki słyszał o sukulentach. Rośliny te mają gruboszowate liście z miąższu, które na myśl przywodzą tropikalne wyspy i rajskie ogrody. Ich pielęgnacja nie jest wymagająca, a układane z nich kompozycje potrafią zachwycić każdego. W jakich wnętrzach rośliny te komponują się najlepiej i jak wykorzystać je w aranżacji?

Gatunki wymagające minimum uwagi – czy na pewno?

Przyjęło się, że sukulenty to rośliny, które nie wymagają nadmiernej pielęgnacji, a podlewanie ich raz na jakiś czas to optymalny rodzaj opieki. Jakie zdziwienie opanowuje osoby tak myślące, gdy na ich sukulentach pojawiają się odbarwienia lub marszczenia. Jak każda roślina, tak i ten gatunek potrzebuje regularnej pielęgnacji. Choć jest ona zdecydowanie rzadsza i mniej wymagająca, nie może zostać pominięta. A w praktyce łatwiej zapomnieć o roślinach, które podlewa się raz na dwa tygodnie, niż o tych podlewanych co drugi, trzeci dzień.

Bezpieczna alternatywa – kompozycje sztuczne, ale jak prawdziwe

Jeśli nie przepadamy za opieką nad roślinami i daleko nam do zdobycia tytułu „najlepszego ogrodnika” to kompozycje sztuczne są najlepszym rozwiązaniem. Obecnie nie trzeba obawiać się, że ich wygląd nie będzie zachwycał, ponieważ wizualnie wyglądają niemal identycznie jak żywe kwiaty, których są odpowiednikami. Dodatkowo, na agatameble.pl dostępny jest szeroki wybór produktów wzorowanych na różnych gatunkach, dzięki czemu całe wnętrze może nabrać tropikalnego charakteru! 

Trend, który doskonale prezentuje w aranżacjach nowoczesnych

Choć wykorzystywany jest również w klasycznych wnętrzach, to właśnie w modernistycznych prezentuje się najlepiej. „Rajskie ogrody” tworzone są nie tylko w efektownych słoikach, ale również donicach, które geometrycznym kształtem lub wzorzystym motywem jeszcze lepiej podkreślają charakter wnętrza. Kto jeszcze nie posiada sukulentów w swojej aranżacji, powinien czym prędzej zapewnić sobie tak dekoracyjny dodatek!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here