Lato to pora roku, którą uwielbiają niemal wszyscy. Długie spacery po łąkach czy przesiadywanie w ogródku do późnego wieczora nieodmiennie kojarzą się z wypoczynkiem, wakacjami i ciepłem. Z drugiej jednak strony latem bardzo często odwiedzają nas niechciani goście, jakimi są komary. Dają o sobie znać przede wszystkim w porze wieczorowej. Dzięki naturalnym olejkom na komary siedzenie w ogrodzie, nad wodą przy ognisku będzie czystą przyjemnością, a nie walką z ukąszeniami.

Sposób na komary

Nikt z nas nie lubi komarów, których ukąszenia powodują powstawanie na skórze swędzących bąbli. Jeśli przez nieuwagę je rozdrapiemy, to wokół pojawia się sporych rozmiarów rumień, a nawet blizna. Choć na rynku dostępne są różnego rodzaju preparaty łagodzące swędzenie po ukąszeniu, to warto podjąć działania, dzięki którym niechciani goście nie będą nas kąsać. Możemy oczywiście skorzystać z gotowych mieszanek chemicznych, lecz o wiele lepszym rozwiązaniem będą naturalne olejki na komary.

Naturalne rozwiązania na lato

Choć lato uwielbia niemal każdy, to już nasza skóra nie przepada za tą porą roku. Wszystko dlatego, że jest ona nadmiernie wysuszona, poprzez ekspozycję a działanie promieni słonecznych. Unikajmy więc aplikowania dodatkowych chemikaliów na skórę, które mogą ją podrażniać. Z drugiej strony musimy w jakiś sposób chronić się przed komarami. Warto więc zainwestować w dobrej jakości, naturalne olejki na komary. Różnorodne nuty zapachowe pozwolą nam stworzyć idealnie dobraną do nas mieszankę. Olejki na komary można aplikować bezpośrednio na skórę, jednak wcale nie trzeba używać do tego dużych ilości płynu, bowiem mają one stosunkowo mocno dla owadów zapach, który skutecznie je odstrasza. Co ważne, olejki na komary mogą stosować również dzieci – naturalne rozwiązania są dla nich nie tylko najlepsze, ale i najbezpieczniejsze.

Lato bez komarów

Lato większości z nas kojarzy się bardzo pozytywnie, jednak nie lubimy jednego aspektu ciepłej pory roku, a mianowicie pojawiających się zewsząd komarów. Potrafią one zepsuć nawet najprzyjemniejszy wieczór przy ognisku czy pobyt nad jeziorem. Na szczęście dzięki dobrej jakości olejkom na komary nie musimy już przejmować się niechcianymi gości i pamiątkami, które pozostawiają na naszym ciele. Olejki na komary polecane są w szczególności osobom, które zauważyły u siebie występowanie odczynu alergicznego po ukąszeniu owada. To im najbardziej przyda się odpowiednia ochrona na lato – olejki na komary zabierzmy ze sobą na wycieczkę, ale też na dłuższy, wakacyjny wyjazd.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here