Jednym z najpopularniejszych i najbardziej lubianych twórców thrillerów na świecie jest niewątpliwie Harlan Coben. Stworzył już wiele bestsellerowych powieści i nadal się nie zatrzymuje. Czytelnicy każdego roku mogą sięgnąć po jakąś nowość książkową tego autora. A co polecamy dzisiaj? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

„Mów mi Win”

Najnowszą powieścią Harlana Cobena jest „Mów mi Win”. Jej głównym bohaterem, w przeciwieństwie do większości książek tego autora, jest nie Myron Bolitar, ale jego najlepszy przyjaciel Win, czyli właściwie Windsor Horne Lockwood III. Powieść nieco przybliża postać kontrowersyjnego milionera i awanturnika, który nie raz wyciągnął Myrona z niezłych tarapatów. W książce „Mów mi Win” bohater będzie próbował rozwiązać tajemniczą, rodzinną zagadkę sprzed lat. Oczywiście będzie to robił w charakterystyczny dla siebie, spektakularny sposób. W końcu dysponuje nieograniczonymi środkami finansowymi i niepohamowaną chęcią wymierzenia sprawiedliwości na własnych zasadach. Co przy tym ciekawe, Harlan Coben zapowiedział już kontynuację serii z Winem. Cykl zapoczątkowany powieścią „Mów mi Win” doczeka się zatem kolejnych części.

„Chłopiec z lasu”

Z kolei w wydanej rok wcześniej powieści „Chłopiec z lasu” nie znajdziemy ani Myrona Bolitara, ani Windsora Lockwooda III. To książka oderwana od dotychczas poruszanych przez tego autora wątków fabularnych. Jej akcja dzieje się w New Jersey w 1986 roku. W Stanowym Parku Krajobrazowym Ramapo służby znajdują błąkające się samotnie dziecko. Chłopiec zna język angielski, ale nic nie mówi. Do tego ubrany jest nie w ubrania, ale raczej w podarte szmaty. Mija trzydzieści lat i Wilde – chłopiec z lasu – żyje normalnym życiem. Nie wie jednak nadal skąd pochodzi, ani dlaczego znalazł się kiedyś sam w lesie. Pewnego dnia zostaje poproszony o pomoc w odnalezieniu nastolatki. Z jakimi tajemnicami z przeszłości wiąże się to wydarzenie? Tego można dowiedzieć się tylko sięgając po powieść „Chłopiec z lasu” Harlana Cobena.

„O krok za daleko”

Wśród stosunkowo nowych powieści, które napisał Harlan Coben (https://matfel.pl/tra-pol-171521-Harlan-Coben.html), można znaleźć także „O krok za daleko”. Jej głównym bohaterem jest Simon Greene. Mężczyzna żyje na granicy obłędu, ponieważ od miesięcy szuka swojej zaginionej córki Paige. Nagle trafia na jej trop. Sprawa się jednak znacząco komplikuje. W mieszkaniu, w którym przebywała Paige znalezione zostają bowiem zwłoki mężczyzny, który prawdopodobnie wcześniej odpowiadał za jej zniknięcie. Dodatkowo ktoś strzela do żony Simona. Jak daleko posunie się bohater, by rozwikłać tę ponurą zagadkę? W jak dramatyczną historię wpakowała się jego córka? Odpowiedzi na te pytania można odnaleźć w powieści Harlana Cobena – „O krok za daleko”.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here