Olej sezamowy do nosa – co warto o nim wiedzieć?

0
347

Olej sezamowy w formie roztworu do nosa firmy Nosonek, to odpowiedni produkt do stosowania w każdym okresie życia, również u dzieci które ukończyły minimum 1 rok życia. Wykazuje działanie nawilżające, ochronne i natłuszczające śluzówki nosa, dlatego warto stosować go pomocniczo w przypadku chorób dróg oddechowych, przebytych operacji nosa lub dróg oddechowych, czy kataru siennego.

Naturalny skład

Olej sezamowy posiada krótki, naturalny skład. W produkcie firmy Nosonek znajdziemy 100% naturalnych składników, takich jak – czysty olej sezamowy wysokiej jakości, jak również tokoferole, które zapobiegają jełczeniu tłuszczu. Sprawia to, że jest on odpowiedni dla alergików. Ze względu na obecność naturalnych składników, zaleca się trzymanie oleju w zacienionym miejscu o stałej temperaturze, zapobiegnie to rozpadowi cennych wartości w nim zawartym.

Działanie

Dzięki formule oleju, oblepia on śluzówkę nosa, co zapewnia długotrwałe działanie ochronne. Pokrywa tkanki,  łagodząc podrażnienia, pieczenia i swąd, dlatego warto stosować go w przypadku kataru siennego. Olej sezamowy Nosonek, wykazuje właściwości przeciwzapalne, co ułatwia oddychanie. W składzie znajdziemy dużą zawartość witaminy E, która pomaga w odbudowie nabłonka śluzówki nosa.

To również dobry preparat dla osób które przeszły operację dróg oddechowych lub nosa. Przyspiesza proces gojenia i chroni śluzówkę nosa przed wnikaniem przez nią drobnoustrojów chorobotwórczych. Dzięki formule pozwala na gojenie się tkanki bez występowania strupów, tym samym zapobiega krwawieniom z nosa i uczuciu dyskomfortu.

Stosowanie

Olej sezamowy do nosa, posiada formę wygodnego aplikatora, rozpyla równomierną mgiełkę produktu, który równomiernie pokrywa śluzówkę nosa. W zależności od potrzeb, ilość rozpyleń na jedno nozdrze będzie inna, jednak nie powinno się jednorazowo stosować więcej niż trzech rozpyleń. Produkt można stosować tak długo jak istnieje taka potrzeba, nie oddziałuję również z innymi lekami.

Przed zastosowaniem produktu, warto wydmuchać nos, pozwoli to na pozbycie się z niego nadmiaru zanieczyszczeń, jak również osuszenie śluzówki z wilgoci.

Działanie niepożądane, które mogą wystąpić jest spowodowane niewłaściwym stosowaniem oleju sezamowego do nosa. Użycie zbyt dużej ilości produktu, może sprawić, że zejdzie on do gardła i będzie powodować dyskomfort. Nie jest to w żadnym wypadku niebezpieczne, jednak nadmiar produktu musi wydostać się z nosa. Dlatego również, nie zaleca się stosowania oleju sezamowego na krótko przed snem.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here