Wolumetrią twarzy nazywamy modelowanie twarzy poprzez zastosowanie wypełniacza, bez użycia skalpela. Wolumetria twarzy jest zabiegiem niechirurgicznym oraz nieinwazyjnym. Polega on na korekcji objętości tkanek miękkich. Dzięki temu zabiegowi możemy skutecznie poprawić rysy twarzy poprzez wstrzyknięcie wypełniacza w odpowiednie, wybrane przez nas miejsca. Naturalnym wypełniaczem może być nasz własny tłuszcz, tzw. lipofilling. Istnieje jednak wiele różnych sposobów wypełniania, np. wypełniaczem ATR, kwasem hialuronowym, kwasem polimlekowym lub fibryną. Zabieg wolumetrii twarzy nie tylko zmienia jej rysy, ale również sprawia, że wygląda ona młodo, świeżo oraz jędrnie. Uwydatnienie kości policzkowych i redukcja niechcianych zmarszczek to tylko kilka z efektów, których doświadczymy po zabiegu. Więcej na temat zabiegu wolumetrii można przeczytać na stronie www.wrosinski.pl.

Dla kogo jest wolumetria twarzy?

Proces starzenia nie jest niczym innym, jak procesem utraty wody – a więc również objętości w naszej skórze. Spadek poziomu elastyny, kolagenu i utrata tkanki tłuszczowej tylko przyspieszają ten proces. Wolumetria twarzy polecana jest szczególnie osobom, które chcą jak najdłużej zachować młody wygląd, pozbyć się zapadniętych kości policzkowych i opadających policzków oraz zwiotczałego naskórka. Na wolumetrię decydują się jednak także osoby ze szczupłą twarzą lub z nieproporcjonalnym konturem twarzy. Zabieg może być również traktowany jako terapia uzupełniająca po przebytym liftingu twarzy.

Zabieg wolumetrii możemy zrobić w następujące miejscach twarzy:

  • podbródek
  • żuchwa
  • skronie
  • policzki
  • kości policzkowe

Mimo, że wolumetria jest zabiegiem nieinwazyjnym, istnieje jednak lista osób, dla których ten zabieg jest niewskazany. Są to osoby cierpiące na choroby immunologiczne i choroby stawów, epileptycy, osoby z bielactwem lub łuszczycą, zakażeniami i zapaleniami skóry, alergicy oraz kobiety w ciąży i kobiety karmiące piersią.

Jak przebiega zabieg?

Zabieg jest praktycznie bezbolesny, jednak można go przeprowadzić pod znieczuleniem miejscowym. Niewidoczny i niewyczuwalny dla pacjenta preparat wstrzykiwany jest za pomocą igły w tkankę podskórną. Po zakończeniu zabiegu lekarz wykonuje delikatny masaż twarzy pacjenta w celu lepszego rozprzestrzenienia się wypełniacza na całej powierzchni.
Przez kilka godzin po zakończeniu zabiegu nie należy w żaden sposób dotykać twarzy. Zalecane jest również aby nie opalać się ani nie używać sauny do trzech dni po zakończonej wolumetrii

Efekty uboczne

Efektów ubocznych zabiegu nie ma zbyt wiele, jednak tak jak po większości zabiegów medycyny estetycznej, częstym efektem ubocznym wolumetrii jest zaczerwieniona skóra lub obrzęk, niekiedy lekki ból w okolicach zastrzyków.

Jak długo utrzymuje się wolumetria twarzy?

Przy przeszczepie tłuszczu, czyli metodą naturalną, efekt utrzymuje się dość długo – około 5 lat. Natomiast kwasem hialuronowym od 18 do 24 miesięcy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here