Buty trekkingowe to jedna z konieczności, jeżeli ktoś planuje wybrać się w góry. Nie wystarczy jednak wejść do sklepu, prosząc o ten rodzaj obuwia. Zakup musi być poprzedzony wnikliwą analizą własnych potrzeb. Tylko dzięki temu uda się dobrać taki rodzaj butów, który będzie dobrze sprawował się na górskich szlakach. Trekking to jedna z takich aktywności, która zaczyna zdobywać na popularności, dlatego też zakup obuwia nie powinien stanowić żądnego problemu.

Jakie są potrzeby?

Zakup butów trekkingowych należy poprzedzić zadaniem sobie kilku ważnych pytań. Tylko dzięki temu uda się w znaczący sposób zawęzić obszar poszukiwań. Jedno z pierwszych pytań, jakie powinno paść, to jest to to odnoszące się do tego, jak często obuwie będzie używane. Przynajmniej raz w tygodniu (tak, niektórzy mają to szczęście, że szlaki górskie znajdują się na wyciągnięcie ręki), czy też zdecydowanie rzadziej – ledwo kilka razy do roku?

W jakiej porze roku buty trekkingowe będą używane? Nie można bowiem zapomnieć, że te dedykowane na okres wiosna i lato są zupełnie inne od tych, które potrzebne są w zimie. Co prawda, wszyscy wiedzą, że w lecie nie chodzi się w pełnym obuwiu, ale wyjątkiem są szlaki górskie. Nigdy nie można wybrać się w góry w sandałkach, klapkach, czy obuwiu do nich podobnym. Solidne podparcie w postaci butów jest absolutną koniecznością. Dla własnego bezpieczeństwa.

Gdzie będzie uprawiany trekking? Inne potrzeby mają góry wysokie, jak np. Himalaje, a inne rodzime Sudety, Beskidy, gdzie szlaki górskie położone są na zdecydowanie mniejszej wysokości.

Niskie i wysokie buty na szlaki górskie

Buty trekkingowe można podzielić na wysokie oraz niskie. Które z nich są lepsze? Obydwa rozwiązania mają swoje wady oraz zalety, które trzeba poznać, aby wybrać coś odpowiedniego. Wysokie obuwie trekkingowe polecane jest osobom doświadczonym, które miały już przyjemność zdobyć wiele szlaków górskich, a także amatorom. To również dobra opcja dla tych, które chcą znaleźć dobre obuwie na okres zimowy. Noga otrzyma wtedy zdecydowanie większą ilość ciepła. Wysokie buty polecane są dla osób, które chcą znaleźć dobrą ochronę przed błotem, którego nie brakuje na szlakach.

Niskie obuwie polecane jest tylko i wyłącznie zawodowcom, którzy mają obycie z ciężkimi warunkami na szlakach. Nigdy nie wiadomo czego można się spodziewać na trasie. Niskie buty nie będą im jednak przeszkadzać, pozwalając na zachowanie nieco większej swobody. Chociaż, i tak duża ilość osób woli postawić na wysokie buty w góry.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here