Oczy to podobno zwierciadło duszy. Gdy patrzymy na drugą osobę, jest to jedna z pierwszych rzeczy, na które zwracamy uwagę. Podobnie jest z makijażem – oko to centrum, które wymaga, aby odpowiednio je podkreślić. Wiele kobiet równocześnie chce uzyskać efekt powiększenia oczu i z pomocą przychodzi dobry tusz do rzęs pogrubiający i wydłużający, a także odrobina wiedzy, jak to zrobić.

Jak wykonać makijaż, który powiększy oczy?

Makijaż mający na celu powiększenie oka przeznaczony jest głównie dla kobiet, które chcą uzyskać tak zwane sarnie spojrzenie. Przy tworzeniu tego make-upu zależy nam na wydobyciu głębi z oka i jego optycznym otworzeniu oraz zapewnieniu mu większej objętości. Tego typu makijaż będzie wymagał od nas rozjaśnienia i rozświetlenia niektórych partii powieki, a także przyciemnienia cieniami jego poszczególnych obszarów.

  1. Wykonaj peeling twarzy, dokładnie ją oczyść. Pamiętaj o odpowiednim nawilżeniu.
  2. Nałóż bazę pod makijaż, a następnie prawidłowy odcień podkładu na całą twarz. Zadbaj również o to, aby ukryć sińce pod oczami za pomocą korektora.
  3. Na powieki również możesz nałożyć odrobinę podkładu lub korektora, doskonale jednak sprawdzi się baza pod cienie, która jest o wiele lżejsza i trwalsza.
  4. Na całą powiekę górną nałóż beżowy cień.
  5. Następnie narysuj na linii rzęs ciemną kreskę, używając do tego czarnej lub brązowej kredki. Ważne, abyś nie rysowała kredki od samego wewnętrznego kącika oka, ponieważ to pomniejszy oko.
  6. Kolejnym krokiem jest użycie ciemniejszego od wcześniej użytego beżu – cienia, który nakłada się powyżej załamania górnej powieki.
  7. Warto również użyć jasnego cienia w kąciku oka, który doskonale rozświetli to miejsce i uwydatni je.
  8. Teraz użyj jasnobeżowej kredki i nałóż ją w dwóch miejscach: nieco poniżej brwi (tam rozetrzyj ją palcem), a także na linii wodnej dolnej powieki, czyli po jej wewnętrznej stronie.
  9. Czas na najważniejsze! Bez tego nie ma szans na uzyskanie pożądanego efektu – potrzebny będzie dobry tusz do rzęs pogrubiający i wydłużający, który nada rzęsom perfekcyjną objętość i długość równocześnie. Dobry tusz do rzęs pogrubiający i wydłużający powinien nie sklejać rzęs ani nie dawać nadmiernego efektu sztuczności, ma je za to odpowiednio pogrubić i wydłużyć, nie tworząc równocześnie na rzęsach nieestetycznych grudek. Przed nałożeniem go możesz użyć zalotki do rzęs, która podkreśli ich długość i jeszcze bardziej je podkręci.
  10. Na koniec pamiętaj o prawidłowym podkreśleniu brwi. Dopełniają one efekt, dlatego nie mogą być za krótkie, bo automatycznie sprawią, że twoje oko będzie się wydawać mniejsze.

Tak wykonany make-up potrafi zdziałać cuda. Twoje oczy staną się wyraziste, duże, a ich piękno będzie jeszcze bardziej widoczne dla każdego już przy pierwszym spojrzeniu!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here