Jedną ze smaczniejszych potraw, które nie wymaga wielkiego wysiłku wielkich zdolności kulinarnych, aby przyrządzić, są naleśniki. Jednak również sposób ich przyrządzania może mieć wpływ na ostateczny efekt. Za mistrzów „naleśnikowych” uchodzą Francuzi, gdzie tak naprawdę tradycja naleśników się narodziła.

Jak się robi naleśniki?

Jak się robi naleśniki?Aby zrobić naleśniki, potrzebne są 2 szklanki mleka, 2 szklanki mąki, 2 jajka, około szklanki wody i kilka łyżek oleju. Należy te składniki zmiksować, a po ich dokładnym wymieszaniu odstawić na około 30 minut. Następnie można ciasto naleśnikowe wylać na patelnię i starannie obserwować, od czasu do czasu poruszając. Oczywiście patelnia powinna zostać wcześniej rozgrzana odpowiednią dawką oleju. Ważne jest też, aby od czasu do czasu odwracać naleśniki, co też nie należy do najłatwiejszych czynności. Następnie należy nałożyć na nie farsz, a potem jeszcze trochę podsmażyć. Naleśniki przyrządza się z wieloma różnymi rodzajami żywności.

Najpopularniejsze są te przyrządzane na słodko

Mówi się zawsze o konieczności położenia bitej śmietany. Wiele osób dodaje też czekoladę, np. nutellę. Niektórzy preferują posypkę, a inni lubią jeść je z dżemem owocowym. Najlepiej zwykle pasuje tutaj dżem lub powidła truskawkowe, śliwkowe, wiśniowe, czy jagodowe. Inni z kolei preferują całe kawałki owoców, jednak trzeba uważać, aby dokładnie trzymały się na powierzchni naleśnika i z niego nie spadły. Warto więc mieć na takim naleśniku jakiś podkład wcześniej.

Coraz popularniejsze stają się także naleśniki na ostro. Do naleśników równie dobrze pasuje bowiem kurczak, czy wołowina. Czerwona fasola, czy kukurydza również bywa doskonałym dodatkiem do takich naleśników, nie wspominając o ostrej czerwonej papryce. Takie naleśniki zwane są naleśnikami po meksykańsku. Mają jednak również swój urok i smakują nie gorzej niż te na słodko. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak się robi naleśniki, wystarczy odpowiednie hasła takie jak np. „sposób przyrządzania naleśników”, czy „przyrządzanie naleśników” wpisać w wyszukiwarkę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here