Płynne działanie systemu operacyjnego jest kluczowe dla wszystkich użytkowników komputera. Wskazuje się, że czasem funkcjonowanie poszczególnych procesów może być bardzo spowolnione. W takim przypadku niezbędne wydaje się sformatowanie dysku twardego. Zbyt duże zasoby danych mogą spowalniać pracę systemu. Dlatego okresowe zabiegi polegające na usuwaniu nadmiaru informacji są bardzo korzystne. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak sformatować komputer z Windows tak, aby nie utracić wszelkich danych.

Jak sformatować komputer z windows?

Dlatego w pierwszej kolejności niezbędny jest zakup dysku przenośnego bądź skorzystanie z zewnętrznej karty pamięci. Tam należy umieścić wszelkie pliki, które mają duże znaczenie dla właściciela komputera. Gdy procedura ta została wykonana w sposób należyty, należy przejść do procesu formatowania dysku twardego.

Każdy format rozpoczyna się od wywołania określonej komendy

Jak sformatować komputer z windowsW instrukcji obsługi komputera należy sprawdzić, jaki kod trzeba podać, aby formatowanie dysku rozpoczęło się. Nie jest wykluczone, iż konieczne będzie umieszczenie w stacji odpowiedniej dyskietki lub płyty CD. Gdy procedura usuwania danych z dysku została rozpoczęta, w żadnym wypadku nie można jej anulować. Takie działanie może bowiem spowodować awarię urządzenia i konieczność wymiany jego poszczególnych podzespołów. Gdy procedura formatowania dobiegła końca, niezbędne jest ponowne zainstalowanie systemu operacyjnego. Na ogół wystarczające jest w takim przypadku włożenie płyty CD z Windowsem. Ważne jest, aby nie używać nieautoryzowanych wersji pochodzących z nielegalnego źródła.

Obecnie systemy skoordynowane są z internetem, co sprawia, że piracki klucz zostanie bardzo szybko wyłapany. Dlatego każda osoba, która nie posiada legalnego Windowsa, powinna go zakupić. Często odpowiednie płyty zamieszczane są do zestawu z komputerem. Gdy proces instalacji systemu przebiegł pomyślnie, należy jak najszybciej pobrać program antywirusowy. System operacyjny bez odpowiedniej aplikacji tego typu jest narażony na działanie wirusów, dlatego warto odpowiednio wcześniej zabezpieczyć plik instalacyjny na zewnętrznym nośniku. Gdy program antywirusowy został uruchomiony, nie pozostaje nic innego jak cieszyć się płynnie działającym komputerem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here