Decyzja o budowie domu lub remontu mieszkania podjęta, czas na działania w realizacji marzenia. Najczęściej w trakcie budowy lub remontu większość ludzi decyduje się na skorzystanie z usług architekta wnętrz, który pomaga przejść przez cały proces od początku do końca.

Najważniejszą rzeczą jest wybór architekta, któremu zaufamy w pełni i oddamy przynajmniej częściową kontrolę. Przed podjęciem współpracy najlepiej umówić się na spotkanie na którym warto przedstawić swoje oczekiwania, podzielić się swoimi wizjami i zadać jak najwięcej pytań dotyczących dalszej współpracy.

Współpraca z architektem – jak się przygotować?

Przed spotkaniem z konkretnym architektem należy obejrzeć projekty kilku firm i zdecydować się na najbliższą naszemu sercu. Przejrzenie dotychczasowych prac pomaga w wyborze odpowiedniej osoby. Jeżeli wybór firmy został dokonany, należy umówić się e-mailowo bądź telefonicznie na spotkanie. Architekt wnętrz zadba o odpowiedni projekt, wykona go, zaprezentuje ofertę i omówi dokładny kosztorys.

Spotkanie z architektem

Bądź przygotowany. Uporządkuj pomieszczenia i przestrzeń, która ma być zawarta w projekcie. Określ swój budżet jaki możesz przeznaczyć na tą inwestycję. Ceny produktów są bardzo zróżnicowane, dlatego ta informacja jest informacją kluczową dla architekta. Architekci wnętrz szukają odpowiednich rozwiązań na każde możliwości finansowe. Dodatkowo w czasie tego spotkania, przedstaw swoje wszystkie preferencje. Jeśli lubisz jakiś konkretny styl, masz określone oczekiwania, powiedz o nich.

Co jeśli nie mam pomysłu na aranżację?

Tym się nie martw. Jeśli kompletnie nie wiesz jak ma wyglądać dom lub mieszkanie twoich marzeń, zostaw to architektowi. On przedstawi ci możliwe aranżacje, a ty wybierzesz to, co podoba ci się najbardziej. W celu poszukiwania inspiracji warto przeglądać strony internetowe, magazyny wnętrzarskie lub Instagram, który jest kopalnią perełek. To co ci się podoba, pokaż architektowi, a on stworzy projekt w którym ujmie twoje sugestie.

Kwestie współpracy

Jeszcze przed umówieniem pierwszego spotkania, skontaktuj się z biurem, aby dopytać jak wygląda proces projektowy oraz współpraca. Te podstawowe pytania rozwieją twoje wątpliwości i pozwolą na podjęcie decyzji o ewentualnej dalszej współpracy. Jeżeli zdecydujesz się na konkretną firmę, kolejnym krokiem jest osobiste spotkanie. W czasie pierwszego spotkania z architektem porusz kwestię techniczne waszej współpracy.

Najważniejszym jest ustalenie zakresu prac, którymi zajmuje się architekt oraz terminy. Niekiedy biura przygotowują tylko projekt koncepcyjny, który nie uwzględnia wyboru materiałów. Dopytaj czy architekt towarzyszy w czasie zakupów i pomaga w doborze, czy jest to opcja dodatkowo płatna. Ważna w takich działaniach jest kwestia finansowa, dlatego już na samym początku ustal swoje maksimum, które możesz przeznaczyć na architekta i na cały projekt. Dzięki takim informacjom, specjalista będzie wiedział jakim budżetem klient dysponuje i co w ramach tego budżetu może mu zaoferować.

Zapraszamy na stronę gdzie zapoznasz się z wybranymi projektami architekta wnętrz https://projektowaniewnetrz24.eu/projekty-wnetrz

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here