Jak prawidłowo czyścić okulary?

0
1031

Regularne dbanie o czystość okularów to podstawa komfortowego noszenia. Szkła wymagają dbałości o to, aby były czyste i przejrzyste. Odpowiednia pielęgnacja ma ogromne znacznie na to, jak długo okulary zachowają swoją trwałość. Najbardziej popularnym akcesorium do czyszczenia są ściereczki do okularów. Podpowiadamy dzisiaj, jak prawidłowo dbać o swoje okulary, aby cieszyć się ich wydajnością na dłużej.

Ściereczki do okularów – wygoda i skuteczność

Istnieje wiele popularnych produktów, których należy się wystrzega przy czyszczeniu okularów. Należą do nich m.in. papier toaletowy, ręcznik papierowy czy chusteczki higieniczne. Zawierają włókna drewna mogące powodować stałe uszkodzenia delikatnej powłoki. Z tym, że z pewnością porysujemy soczewki, należy liczyć się również, jeśli do czyszczenia stosujemy przypadkowo ubrany sweter, koszulkę czy inną część garderoby. Doskonałym rozwiązaniem jest zatem stosowanie ściereczek do okularów wykonanych z mikrofibry. Materiał zbudowany z mikrowłókien o dużej gęstości skutecznie usuwa wszelkie zabrudzenia, w tym tłuste ślady pozostawione np. przez palce. Ściereczki do okularów są na tyle delikatne, że można z powodzeniem zastosować je również do czyszczenia soczewek plastikowych, mineralnych oraz tych pokrytych powłoką antyrefleksyjną.

Chusteczki do czyszczenia okularów

Każdy, kto nosi okulary powinien mieć przy sobie jednorazowe chusteczki przeznaczone do ich czyszczenia. Produkt tego rodzaju wykonany jest z miękkich włókien nasączonych płynem do pielęgnacji soczewek. Dzięki małym i poręcznym rozmiarom, chusteczki zmieszczą się w kieszeni lub w portfelu. Sprawdzą się w każdej sytuacji, w której niezbędne będzie natychmiastowe przetarcie szkieł. Skutecznie poradzą sobie również z mniejszymi i delikatnymi zadrapaniami.

Zestaw do czyszczenia okularów

Pełen komfort użytkowania gwarantują jedynie czyste i przejrzyste szkła. Jednak trudno jest uniknąć zabrudzeń, skoro codziennie nosimy ze sobą okulary. Niezbędnym wyposażeniem ich posiadacza jest więc podręczny zestaw do czyszczenia okularów. W takim zestawie otrzymamy delikatną ściereczkę do okularów oraz rozpylacz z płynem do czyszczenia i pielęgnacji soczewek. Akcesoria zamknięte są w futerale, dzięki czemu zmieszczą się w każdej torebce. Wszystko w jednym miejscu, a także proste i szybkie użytkowanie pozwolą na swobodne i komfortowe stosowanie zestawu, aby pozbyć się niechcianych zabrudzeń z soczewek i oprawek. Ściereczki do okularów dostępne w zestawach są odpowiednio dopasowane w taki sposób, aby nie wpływać na powłokę szkła podczas czyszczenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here