Gdzie najlepiej sprawdzą się szorowarki?

0
550

Specjalistyczne szorowarki do posadzek, to narzędzia o niezwykle dużym wykorzystaniu. Jest to główne urządzenie spółki sprzątającej. Nadają się doskonale do regularnego doczyszczania posadzek, do bieżącego czyszczenia, ścierania oraz czyszczenia wykładzin tekstylnych. Niewielkie narzędzia zapewniają wielkie możliwości. Jedynym utrudnieniem np. w zestawieniu z robotami szorująco-zbierającymi, jest fakt, iż nie mają układu zbierania brudnej wody z podłogi. Natomiast rozkład wagi narzędzia na podłodze powoduje że, są znacznie lepsze w gruntownym doszorowywaniu niezwykle brudnych przestrzeni.

Szorowarki do posadzek – czym są?

Szorowarki do posadzek to narzędzia dedykowane do wykorzystania w przemyśle. Dobrze sprawdzają się przy czyszczeniu niezwykle dużych przestrzeni. Można wykorzystywać je do pielęgnacji każdych typów posadzek twardych oraz elastycznych. Stosuje się je w sklepach wielkopowierzchniowych, galeriach handlowych, na lotniskach, szkołach, hotelach. Urządzenia pomagają w utrzymywaniu czystości w szpitalach, przychodniach, obiektach sportowych, natomiast również w muzeach oraz kościołach.

Jak funkcjonuje szorowarka?

Tu możliwości jest parę. Szorowarki można rozłożyć na ręczne oraz samojezdne. W pierwszym wypadku są to tylko maszyny elektryczne, ale typy samojezdne mogą mieć wspomaganie elektryczne czy spalinowe. Generalna reguła natomiast jest w każdym wypadku taka sama. Częścią roboczą urządzenia jest jedna czy parę głowic czyszczących, jakie można zaopatrzyć w szczoteczki z rozmaitych produktów. Są one napędzane poprzez system napędowy urządzenia oraz krążą ze stosunkowo ogromną szybkością, czyszcząc przestrzeń pod nimi.

Parametry technologiczne szorowarek

Szorowarki do podłóg wyróżniają się wyznaczonymi parametrami: szerokością roboczą, wagą, szybkością ruchomą. Przeważnie spotykaną szerokością pracy jest szerokość 16 cali. W tenże sposób mierzy się wielkość szczotki czyszczącej. Waga narzędzia czyszczącego ma znaczący wpływ na efektywność usuwania zanieczyszczeń z czyszczonej posadzki. Funkcjonuje reguła: im cięższa szorowarka tym odpowiedniejsza skuteczność czyszczenia.

Szczotki szorujące – jakie są możliwości?

Tradycyjne maszyny sprzątające zaopatrzone są w szczotki szorujące zrobione z włosia polipropylenowego. Wielkość włosa stanowi prawie 0,6 mm. Takie szczotki doskonale sprawdzają się przy chropowatych przestrzeniach podłóg np. takich, jakie mają głębokie fugi. Do czyszczenia przestrzeni mikroporowatych lub gładkich oraz usunięcia zgromadzonych warstwowo zabrudzeń zalecane są pady sprzątające. Mocuje się je do narzędzia za pomocą zaczepu padów nazywanego również trzymakiem padów czy padholderem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here