Zakup butów dla dziecka nigdy nie jest łatwy. Zadanie staje się jeszcze trudniejsze, jeżeli musimy kupić buty dla dziewczynki przed Pierwszą Komunią Świętą.  Czym kierować się przy zakupie, o czym koniecznie należy pamiętać? Buciki to nie tylko istotny dodatek do sukienki, ale tak naprawdę najważniejszy element stroju – wygodne buty to jedyny sposób, aby dziecko dobrze wspominało tę ważną uroczystość.

Wygodne buty komunijne dla dziewczynki – jak wybrać?

Najistotniejszą cechą, którą powinniśmy mieć na uwadze przy zakupach to wygoda. Oczywiście, Pierwsza Komunia to uroczystość, która wymaga od rodziców zakupu eleganckich butów, jednak zawsze na pierwszym miejscu musi być wygoda. Po dniu komunii następuje biały tydzień, czyli tydzień mszy, na których powinny uczestniczyć dzieci komunijne. Oznacza to, że dziewczynka będzie chodzić w butach co najmniej przez tydzień, a często znacznie dłużej – można przecież kupić eleganckie buty, które przydadzą się także na innych uroczystościach. Warto wybierać buty skórzane bądź ze skóry ekologicznej, ponieważ są bardzo wygodne i wytrzymałe. Jeżeli zdecydujemy się na bardzo tanie obuwie, może się okazać, że dziecko będzie czuć się niekomfortowo, ponieważ jego stopa szybko się spoci. Trzeba również pamiętać o tym, że takie buty mogą spowodować pojawienie się odcisków i oparzeń. Doskonałym pomysłem się również buciki satynowe. Komunijne buty z satyny są modne, wygodne, lekkie i eleganckie. Jeśli dziecko ma problemy z płaskostopiem, warto pamiętać o specjalnej wkładce. Po zakupie butów powinniśmy poprosić dziecko o to, aby jeszcze kilka dni przed główną uroczystością pochodziło w butach i przyzwyczaiło się do nich.

Jak dobrać rozmiar buta komunijnego?

Wybór bucików na komunie jest trudniejszy niż wybór butów, w których dziecko chodzi na co dzień. Po pierwsze musimy bardzo uważnie wybierać rozmiar bucików. Na zakupach w sklepach stacjonarnych dziecko powinno przymierzać buciki na rajstopki, nigdy na gołą stópkę.  Jeśli decydujemy się na zakupy w sklepie internetowym, to najlepiej zacząć od zmierzenia rozmiaru stopy dziecka i porównanie go z informacją zawartą na stronie sprzedawcy, ponieważ rozmiary w każdym sklepie mogą się różnić. Nie warto kupować bucików z dużym wyprzedzeniem czasowym, ponieważ stópki dziecka w takim wieku szybko rośnie. Kupując buty przez internet możemy zawsze oddać towar, lub zamienić go na inny rozmiar. Buciki dla dziewczynki są dostępne w różnych rodzajach: buty komunijne z kokardką, buty komunijne z cyrkoniami, buty komunijne lakierowane lub matowe, buty z paskiem, buciki komunijne z perełkami oraz z kwiatuszkami, Buty można zatem wybrać spośród niemal tak szerokiego asortymentu, jak sukienki komunijne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here