Endokrynologia to dziedzina medycyny, o której słyszał każdy z nas. Niewielu jednak potrafi powiedzieć co dokładnie leczy endokrynolog Katowice prywatnie i kiedy warto rozważyć zgłoszenie się do niego na wizytę. Endokrynolog Katowice zajmuje się leczeniem gruczołów dokrewnych. Wszelkie zmiany hormonalne powinny być leczone właśnie u niego. Niestety objawy świadczące o problemach hormonalnych są na tyle nietypowe, że rzadko kojarzymy je z hormonami. Zdarza się, ze osoba, która cierpi na problemy hormonalne, niepotrzebne leczona jest u innych specjalistów, w tym u psychologów i psychiatrów. Tak się zdarza, bowiem problemy hormonalne mogą między innymi wpłynąć na zmiany nastroju i powodować nietypowe zachowania.

Objawy związane z problemami hormonalnymi

Poradnia endokrynologiczna Katowice to miejsce, które warto odwiedzić,, gdy zauważymy u siebie dość nietypowe objawy. Przykładem jest to choćby nagła utrata lub przyrost wagi. Jeśli nie jest związana ze zmianą nawyków żywieniowych, poradnia endokrynologiczna Katowice jest miejscem, gdzie warto zapisać się na wizytę u endokrynologa. Podobnie jest, jeśli zauważymy u siebie zmiany nastroju, zmianę wyglądu skóry, nadmierne łysienie czy też owłosienie pojawiające się na różnych częściach ciała. Taki objaw jak nadmierne owłosienie, świadczący o problemach hormonalnych, pojawia się przede wszystkim u kobiet.

Endokrynolog katowice prywatnie to dobry adres, jeśli chorujemy na cukrzycę. Powinny takiego lekarza odwiedzić także kobiety, które mają problem z zajściem w ciąże czy też kobiety w okresie menopauzy, w którym zmiany hormonalne są oczywiste i uciążliwe. Problemy z zajściem w ciąże u kobiet, mogą być oczywiście spowodowane kłopotami hormonalnymi mężczyzn. Jeśli kobieta jest zdrowa i nie może zajść w ciążę, dobrze, by jej partner skonsultował się z endokrynologiem. Poradnia endokrynologiczna Katowice, to miejsce, którego nie należy się obawiać. Leczenie endokrynologiczne boli bowiem bardzo rzadko – tylko wtedy, gdy konieczny jest jakiś zabieg. Najczęściej jednak leczenie ogranicza się do badań krwi i moczu, badaniu narządów wewnętrznych przy pomocy aparatu USG i farmakoterapii.

Pierwsza wizyta u endokrynologa

Przed pierwszą wizyta u endokrynologa, warto przygotować sobie wyniki wcześniejszych badań. Endokrynolog z pewnością też będzie przeprowadzać wywiad lekarski. Warto mówić mu nawet o pozornie nic nie znaczących objawach, szczerze odpowiadać na jego pytania. Tylko wtedy bowiem będzie mógł wyciągnąć wnioski, zlecić konkretne badania, a na podstawie ich wyników i wywiadu lekarskiego, wdrożyć odpowiednie leczenie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here