Domy z prefabrykatów stały się modne, ponieważ pozwalają na szeroki wybór materiałów, a także błyskawiczne wzniesienie domów. W wielu wypadkach przeszkody nie stanowi nawet okres zimowy, który podczas standardowej budowy domy od podstaw wymusza przerwy w pracach. Jakie domy z prefabrykatów cieszą się popularnością i ile kosztują? Poniżej znajdują się najważniejsze informacje.

Ile kosztuje dom z prefabrykatów?

Domy z prefabrykatów to konstrukcje składające się z połączonych ze sobą wielkich elementów. W przeciwieństwie do domów modułowych, nie są to osobne pomieszczenia, ale na przykład ściany. Ich cena różni się w zależności od użytych materiałów i metrażu domu. Już sam projekt może kosztować około 5000 złotych, a to dopiero początek wydatków. 

Istnieje wiele czynników wpływających na ostateczną ceną, a należą do nich również odpowiednie fundamenty, jakość zamówionych elementów, z których będzie finalnie składał się dom czy nawet sama działka, na której ma on powstać. Szacuje się, że średnio postawienie domu z prefabrykatów w Polsce kosztuje obecnie około 500 tysięcy złotych, ale cena ta nie jest żadną regułą. W zależności od elementarnych czynników może być dużo niższa i dużo wyższa.

Prefabrykaty betonowe – ceny w 2022 roku

Jednym z dostępnym wariantów są domy z prefabrykatów betonowych, które są materiałem solidnym i zapewniającym łatwość w montażu instalacji elektronicznych oraz hydrauliki. Cena za prefabrykowany beton zaczyna się mniej więcej od 1900 lub 2200 złotych za metr kwadratowy. 

Różnice będą wynikały przede wszystkim z miejsca zamieszkania oraz indywidualnych cenników branych pod uwagę firm. Jeśli jednak zdecydujemy się na zakup gotowego domu w stanie deweloperskim, to domy jednorodzinne wykonane w ten sposób można kupić już za 300 tysięcy złotych.

Domy z prefabrykatów keramzytowych

Keramzyt to coraz popularniejszy materiał w budownictwie, ponieważ jego porowata struktura cechuje się bardzo dobrymi parametrami cieplnymi i odpornością na wilgoć. Ponadto keramzyt jest odporny na czynniki zewnętrzne i można z niego budować wyjątkowo solidne konstrukcje. 

Popularność keramzytu jest też spowodowana modą na projekty energooszczędne, a ten materiał zdecydowanie pozwala na tworzenia właśnie takich. Koszt domu keramzytowego to około 2700 złotych za metr kwadratowy, jednak wiele osób liczy się z tym, że początkowa inwestycja zwróci się na przykład podczas płacenia comiesięcznych rachunków za ogrzewanie w okresie grzewczym. 

Cena gotowych domów z prefabrykatów

Wiele osób decyduje się na budowę domu, aby na każdym etapie dostosować wszelkie możliwe elementy do własnych potrzeb. Jeśli jednak są one dość standardowe, a my chcemy w najbliższym czasie wprowadzić się do nowego domu, można zdecydować się na ofertę domu pod klucz. Średni koszt takich domów to około 3000 złotych za metr kwadratowy i są one gotowe do zamieszkania. Warto jednak skonsultować się ze specjalistami, którzy odpowiedzą nam na najbardziej nurtujące pytania dotyczące wyboru działki czy ułożenia domu. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here