Paski do jogi wykorzystywane są w wielu asanach. Dzięki nim możliwe jest pogłębione wejście w pozycję, odpowiednie ustawienie kończyn oraz otwieranie miednicy lub klatki piersiowej. Osoby rozpoczynające swoją przygodę z praktyką jogi, często zastanawiają się, czy zakup specjalnego paska jest konieczny. Dlaczego odpowiednio dopasowane akcesorium będzie dobrym wyborem?

Przedmioty wykorzystywane podczas praktyki

Joga to sport, w którym wykorzystuje się wiele akcesoriów. Rozpoczynając praktykę zwykle dopiero planuje się zakup poszczególnych przedmiotów. Osoby początkujące, które nie mają jeszcze wszystkiego, często sięgają po zamienniki. W podstawowych wersjach niektórych pozycji można wykorzystywać twarde, poskładane koce zamiast klocków i zwinięte ręczniki jako podparcie w pozycjach leżących. Warto jednak od początku posiadać odpowiedni pasek do jogi, taki jak np. https://yogabazar.pl/pol_m_Pasek-do-jogi-210.html. To istotny element, który zapewnia bezpieczeństwo i zdrowe ułożenie ciała. Profesjonalne akcesoria z tej kategorii wykonane są tak, aby zapewnić użytkownikom optymalną stabilizację. Dzięki opcji regulacji możliwe jest ich dokładne dopasowanie do zapotrzebowania. Łatwa zmiana napięcia i długości umożliwi stopniowe pogłębianie pozycji. Paski do jogi wykonane są z wysokiej jakości taśmy bawełnianej, która dzięki swojej wytrzymałości zapewni bezpieczeństwo praktyki.

Jak wybrać odpowiednie akcesorium?

Wśród pasków do jogi odnaleźć można wiele egzemplarzy produkowanych przez różne firmy. Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na ich wymiary. Choć wszystkie modele posiadają podobną długość – ok. 250 cm, to mogą różnić się szerokością. Ten wymiar warto dopasować do własnego zapotrzebowania. Szersze akcesoria mogą okazać się bardziej odpowiednie w przypadku silnego obciążania paska. Do takich sytuacji dochodzi m.in. przy wykonywaniu asany pies z głową w dół z paskiem na udach lub biodrach. Zaleca się również upewnić, że dane akcesorium posiada odpowiednio szeroką i wytrzymałą sprzączkę. Takie rozwiązanie gwarantuje większość profesjonalnych firm produkujących akcesoria do jogi.

Paski do jogi występują przede wszystkim w wielu różnych kolorach. Można dopasować je do gustu i barwy posiadanej maty. Warto zwrócić uwagę na to, że poszczególne odcienie mają określony wpływ na organizm. Ciepłe barwy, takie jak czerwień i pomarańcz, pobudzają i energetyzują. Chłodne i jasne odcienie, czyli błękit, niebieski lub turkusowy, działają relaksująco. W roli pasków nie należy wykorzystywać innych przedmiotów. Odpowiednio dobrane akcesoria mogą uchronić praktykujących przed kontuzjami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here