Każda wizyta u dentysty niejednej osobie spędza sen z powiek. Nic w tym dziwnego – wspomnienie wiertła, które z nieprzyjemnym dźwiękiem wwierca się w nasze zęby czy nie do końca przyjemny zapach, jaki się w tedy wydziela – to wszystko skutecznie nas odstrasza. Są to powody, dla których mnóstwo osób odkłada wizyty u dentysty i wybiera się do niego w ostateczności, w nagłych przypadkach, zazwyczaj kiedy już kompletnie nie może wytrzymać bólu psującego się zęba. Jednak obecne czasy stoją pod znakiem znacznie lepiej rozwiniętej medycyny, w tym stomatologii, przez co często nasuwa się pytanie, czy warto w ogóle bać się bólu?

Dentysta i ból – obecnie to już nie reguła

Jeszcze nie tak dawno, bo kilka lat temu, znieczulenie nie było dostępne dla każdego. Z tego powodu wizyta u dentysty często wiązała się z bólem i strachem. Obecnie wygląda to znacznie lepiej. Dentysta Poznań to wiele możliwości uśmierzających ból, które jednocześnie są w stanie przekonać strachliwych pacjentów do częstszych wizyt w gabinecie. Współcześnie zabieg borowania czy leczenia kanałowego jest wykonywany wyłącznie ze znieczuleniem. Co ciekawe, obecnie wizyta u dentysty nie musi się przeciągać w nieskończoność. Sprzęt oraz doświadczenie stomatologów pozwalają opuścić gabinet po pół godziny, najdalej po godzinie leżenia na fotelu dentystycznym. Obsługa zazwyczaj jest przyjemna, miła i sympatyczna, a każdy przeprowadzany zabieg dokładnie tłumaczony.

Najlepsze rozwiązanie na ból? Profilaktyka!

Nie ulega wątpliwości, że wiele osób wybiera się do dentysty dopiero, kiedy ząb lub inna część jamy ustnej zaczyna poważnie boleć, nie dając tym samym zjeść czy spać. Mnóstwo osób decyduje się na wizytę dopiero w momencie, kiedy żadne leki przeciwbólowe nie dają rady. Jest to niestety bardzo złą praktyka, która może prowadzić do poważnych schorzeń.

Znacznie lepszym rozwiązaniem jest profilaktyka. Im częściej będziemy chodzić do dentysty i poddawać się profilaktycznym badaniom czy zabiegom, tym rzadziej będziemy doznawać okropnego bólu związanego z chorym zębem. Leczenie – głównie kanałowe i leczenie ubytków to skutek naszych zaniedbań. Warto więc nie tylko chodzić często do dentysty, ale również dokładnie zadbać o codzienną higienę jamy ustnej. Świetnie sprawdzają się dobrej jakości pasty, nitki dentystyczne oraz specjalne płyny do płukania jamy ustnej. Codziennie rano oraz wieczorem warto zadbać o uzębienie, by nie martwić się kolejnym nieciekawym zabiegiem. O profilaktyce trzeba też przypominać naszym dzieciom, a ponadto częściej zaprowadzać ich do dentysty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here