Powiększanie ust to zabieg, który jest wykonywany coraz częściej, nadal jednak budzi kontrowersje. Wiele kobiet bardzo chętnie go wykonuje, ale jest również dużo kobiet, które mają obawy. Boją się, że efekt będzie nienaturalny. Co trzeba wiedzieć przed udaniem się na zabieg modelowania ust?

Co zrobić, by usta były kształtne i miały odpowiednią wielkość?

Powiększanie ust z roku na rok jest coraz popularniejszym zabiegiem. Często jednak panie boją się, by efekt nie był przerysowany.

Najlepiej wyglądają usta, które sprawiają wrażenie naturalnych. Chcąc osiągnąć taki efekt koniecznie trzeba wykonać zabieg w gabinecie lekarza medycyny estetycznej, który ma doświadczenie i pewną rękę.

Powiększanie ust polega na wypełnieniu ich kwasem hialuronowym. Ważny jest również dobór kształtu ust. Warto pamiętać, że kwas hialuronowy może również służyć do korekty wad. Lekarz specjalista dobierze odpowiednią dawkę kwasu, by efekt był naturalny.

Przebieg zabiegu

Powiększanie ust jest zabiegiem wykonywanym w znieczuleniu, które jest aplikowane pacjentce na usta w postaci kremu. Dzięki temu nie jest to zabieg bolesny, chociaż pacjentka będzie odczuwała dyskomfort.

Powiększanie ust polega na wprowadzeniu kwasu hialuronowego. Można zabieg przeprowadzić przy pomocy kaniuli, czyli tępej, cienkiej rurki. Wykorzystywane są również igły. Lekarz wprowadza kwas, a następnie może go rozetrzeć, by uzyskać lepszy efekt.

Warto pamiętać, że dzięki użyciu kwasu hialuronowego można korygować nie tylko grubość ust, ale również ich kształt. Uzyskanie odpowiednich efektów zależy od umiejętności lekarza oraz kwasu, który zostanie użyty do zabiegu powiększania ust.

Kwas hialuronowy – dlaczego warto go używać?

Powiększanie ust przy pomocy kwasu hialuronowego jest zabiegiem bezpiecznym. Warto wiedzieć, że kwas hialuronowy występuje w naszym organizmie. Jego zadaniem jest wiązanie wody. Niestety jego ilość w organizmie zmniejsza się wraz z zanikiem kolagenu. Efektem tego jest pogorszenie się kondycji skóry. Dlatego warto go uzupełniać w gabinetach medycyny estetycznej.

Kwas hialuronowy stopniowo metabolizuje się w organizmie. Dlatego po 6 -12 miesiącach należy powtórzyć zabieg powiększania ust, by efekty nadal były zadowalające.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Dermoklinika

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here