Każdy opiekun zwierzątek domowych chce podawać im najlepszą karmę, tak by dostarczyć wszystkich potrzebnych składników odżywczych. Dotyczy to nie tylko kotów czy psów. Sprawa wygląda tak samo w przypadku rybek czy na przykład myszek. Chyba żaden opiekun nie chce, aby jego podopieczni chorowali lub byli źle odżywieni. Dlatego sprawa przy wyborze karmy dla myszy nie jest w cale tak oczywista. Co więc powinno znaleźć się w jej składzie? A czego należy unikać? Jak wybrać najlepsze jedzenie dla pupila, by dostarczyć wszystko to czego potrzebuje?

Co powinno znaleźć się w diecie myszy?

Gryzoń ten jest wszystkożerny, jednak właściwie zbilansowana dieta tych zwierząt pozwala na to, by w pełni cieszyć się ich długim i zdrowym życiem. Karma dla myszy, taka jak np. https://lugers.pl/pol_m_Gryzonie_Karmy-dla-myszy-687.html stanowi tu podstawę jej diety, bowiem jest ona odpowiednio zbilansowana. Postawę w żywieniu myszy odgrywają wszelkiego rodzaju ziarna. Jednak można urozmaicać je warzywami, owocami, ziołami, zieleniną i kiełkami. Karma dla myszy zawiera przeważnie wszystkie te elementy. Jednak zawsze warto uzupełnić ją o świeże warzywa czy owoce.  Myszy od czasu do czasu można również karmić serem żółtym i ugotowanym mięsem.

Jakie karmy dla myszy dostępne są na rynku?

Wybór gotowych karm jest naprawdę duży i to na nich powinno się bazować, bowiem są one tak skomponowane, że zwierzę będzie miało zapewnione wszystko czego potrzebuje. Gotowe produkty, to mieszanki ziaren, suszonych owoców, warzyw, nasion czy ryżu. Każda karma dla myszy, ma w sobie wszystkie potrzebne składniki. Na rynku są dostępne kolby, które są nie tylko smacznym posiłkiem dla gryzoni, ale również pozwalają im na ścieranie zębów, co jest bardzo istotne. Oprócz kolb, karmy dla myszy, to również tak zwane przysmaki. Wszystkie pokarmy są wzbogacone o witaminy i minerały, które najbardziej potrzebują te gryzonie. Wybierając karmę, należy pamiętać, żeby patrzeć na składy i raczej kupować tą z lepszą zawartością.

Jak na zdrowie myszy wpływa to co jedzą?

Tak jak w przypadku każdego zwierzęcia, złe odżywianie będzie można bardzo szybko zauważyć i u myszek. Jeśli ich dieta nagle stanie się uboga lub monotonna, mogą wówczas pojawić się problemy ze zdrowiem oraz pogorszenie ogólnego funkcjonowania tego zwierzęcia. Pierwsze oznaki, które będą wskazywały na niewłaściwą dietę u myszy, to pogorszenie stanu futra. Jeśli przestanie być błyszczące, pojawią się prześwity, to pierwszy sygnał, że coś jest nie tak jak powinno. Dodatkowo gryzoń będzie stawał się mniej aktywny, będzie bardziej apatyczny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here