Skóra naczyniowa jest jednym z najczęściej występujących typów skóry u kobiet w wieku okołomenopauzalnym, chociaż dotyka również młodsze osoby, pomiędzy 20 a 35 rokiem życia. Skóra naczynkowa jest cienka i delikatna, posiada wyraźnie prześwitujące naczynia krwionośne. Jest dość problematyczną, w jej przypadku często dochodzi do swędzenia, pieczenia, uczucia ściągnięcia oraz nadwrażliwości na kosmetyki i czynniki zewnętrzne.

Profesjonalne zabiegi kosmetyczne dla cery naczynkowej

Jonoforeza i sonoforeza, są to zabiegi profesjonalne, wykonywane w gabinecie kosmetycznym, które są polecane w przypadku skóry naczynkowej. Podczas takiego zabiegu wprowadzane są w głąb skóry substancje aktywne, przy naczynkach jest to zwykle preparat wzmacniający naczynia krwionośne. Podczas jonoforezy wykorzystywany jest prąd elektryczny, z kolei przy sonoforezie ultradźwięki.

Kolejnym skutecznym zabiegiem jest laserowe usuwanie naczynek. Za pomocą wiązki lasera zamykane są pajączki, dzięki temu nasz skóra jest pozbawiona zaczerwienia. Jedyny minus tej metody to dość wysoka cena, zabieg na całą twarz kosztuje około 700 złotych. Należy wykonać serię, około 3 zabiegów.

Przeczytaj też: http://www.panprezent.pl/balsam-do-ciala-co-powinien-zawierac-zeby-byl-skuteczny/

Codzienna pielęgnacja cery naczyniowej

Pielęgnacja w przypadku cery naczynkowej odgrywa bardzo ważną rolę. Jedną z ważniejszych jej zasad, jest ochrona przed promieniami słonecznymi oraz wolnymi rodnikami. Stosując codziennie krem z filtrem jesteśmy w stanie zapobiec powstawaniu nowych uszkodzeń naczyniowych oraz spowolnić procesy starzenia się skóry.

Kolejna ważna zasada, to zakaz używania gorącej wody podczas wykonywania czynności pielęgnacyjnych. Równie ważne są odpowiednie kosmetyki, które zawsze powinny być dopasowane do skóry naczynkowej. Ponieważ posiadają one właściwości uszczelniające i wzmacniające naczynia krwionośne.

Aby kosmetyki były skuteczne, powinny zawierać takie składniki aktywne, jak:

  • witamina k, która zmniejsza popękane naczynka oraz zapobiega krwotokom i wylewom podskórnym;
  • witamina PP, która zapobiega pękaniu naczyń krwionośnych oraz dodatkowo je uszczelnia;
  • witamina C, która również uszczelnia oraz wzmacnia naczynia krwionośne,
  • ekstrakt z miłorzębu japońskiego, który usprawnia krążenie w najdrobniejszych naczyniach krwionośnych.
  • ekstrakt z arniki górskiej, który poprawia krążenie skóry, łagodzi stany zapalne oraz wzmacnia naczynia krwionośne;

Źródło: https://www.dlasiebie.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here